اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۳۵۱۹
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹
در شهریور ماه 99 بر اساس پروتکل ابلاغی معاونت درمان دانشگاه جندی شاپور اهواز، بیماران مبتلا به کووید 19 به بیمارستان معین (بیمارستان رازی ) اعزام می شدند ، اما به دلیل افزایش تعداد مراجعین تنفسی در مهر ماه ، پذیرش بیماران مشکوک و مبتلا به کرونا در بیمارستان بزرگ نفت اهواز نیز آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز ، مطابق پیش بینی های انجام شده در خصوص افزایش مراجعات مرتبط با بیماری کرونا در پاییز، تعداد مراجعات با علائم تنفسی در بیمارستان افزایش یافت و پذیرش بیماران مشکوک و محتمل کرونا در بیمارستان نفت اهواز نیز آغاز شد . در همین راستا با شیرین چنگیزی مدیر خدمات پرستاری و مامایی گفتگویی انجام داده ایم:

چنگیزی گفت : با افزایش تعداد مراجعات ، جهت ساماندهی  و تعیین تکلیف سریع تر بیماران ، از 10 مهر ماه 99 بخش داخلی مردان به عنوان بخش کووید 1 مجددا آغاز بکار کرد. ظرفیت بخش کووید 1 پس از گذشت سه روز به حد اشباع رسید و در تاریخ 13 مهر ماه 99 بخش جراحی زنان نیز به عنوان بخش کووید 2 ، با فراخوان نیروهای پرستاری آموزش دیده کار خود را آغاز نمود.

وی افزود : در حال حاضر دو بخش عمومی کووید ، یک بخش آی سی یو و یک بخش اورژانس تنفسی به طور کامل به بیماران کرونا اختصاص یافته است.

مدیر خدمات پرستاری و مامایی بیمارستان نفت اهواز اظهار داشت : با توجه به افزایش میزان مراجعات بیماران مشکوک به کرونا ، تعداد تست های PCR انجام  شده در آزمایشگاه بهداشت و درمان اهواز  نیز در روزهای اخیر افزایش چشمگیری داشته است.

وی در خصوص زمان انجام تست PCR گفت : درصورت وجود دستور پزشک معالج مبنی بر انجام تست PCR  برای بیماران سرپایی ، این تست در روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت 8 الی 11 در اتاق نمونه گیری در اورژانس تنفسی انجام می شود.

چنگیزی اظهار کرد: همه ی تلاش ما این است که با توجه به اهمیت خدمات رسانی به بیماران کرونا در کمترین زمان ممکن ، کلیه تجهیزات و شرایط جهت خدمت رسانی به  این بیماران آماده باشد و زبده ترین نیروهای پرستاری در این بخش ها مشغول به کار بوده و کلیه پروتکل های ابلاغی وزارت بهداشت  نیز به طور کامل اجرایی گردد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار