شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
کاریانا داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۵۱۶۶
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۶
رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر:
رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر خواستار اجرای مصوبات شورای سلامت توسط شهرداری‌ها شد.
دکتر فرهاد ابول‌نژادیان در جلسه شورای سلامت خوزستان که امروز (23 بهمن‌ماه) برگزار شد، با اشاره به موارد حیوان گزیدگی سال جاری، اظهار کرد: در 10 ماهه سال 97، حدود 740 مورد حیوان‌گزیدگی در حوزه دانشکده  علوم پزشکی شوشتر داشته‌ایم.

وی تصریح کرد: شهرداری‌ها مرتبا مطالبات خود را از ما مطالبه می‌کنند اما به راحتی از موضوع ساماندهی سگ‌های ولگرد شانه خالی می‌کنند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی به هزینه‌های سنگین ناشی از حیوان‌گزیدگی اشاره کرد و گفت: در شرایطی قرار گرفته‌ایم که ملزومات‌مان را نقدی خرید می‌کنیم و شرکت‌های دارویی مثل گذشته به صورت تعهدی به ما دارو نمی‌دهند؛ 700 تا 800 میلیون تومان هزینه سرم و دارو بابت کم‌کاری شهرداری‌ها پرداخت می‌کنیم و از طرف دیگر سالانه 500 میلیون تومان نیز مطالبات شهرداری باید پرداخت شود و اگر عوارض شهرداری یا مطالبات آنها را پرداخت نکنیم نیز در این زمینه اقدام می‌کنند.

ابول‌نژادیان با بیان اینکه هیچ اهرم و فشاری جهت اینکه شهرداری به وظایفش عمل کند وجود ندارد، گفت: مباحث تنها در این جلسات مطرح می‌شوند و تصمیم گرفته می‌شود که شهرداری‌ها در زمینه ساماندهی سگ‌های ولگرد اقدام کنند؛ از شورای سلامت تا شورای سلامت بعدی هیچ قدمی برداشته نمی‌شود و هیچ پیشرفتی در این زمینه حاصل نشده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر گفت: شهرداری‌ها با یک عبارت ساده که مثلا پیمانکار نداشتیم از انجام وظایف خود عبور می‌کنند. طبق آیین‌نامه 80 شهرداری‌ها، شهرداری‌ها ملزم هستند 10 درصد از منابع درآمدی را در راستای اهداف توسعه سلامت و با نظارت دانشگاه علوم پزشکی هزینه کنند اما شهرداری‌ها در این موضوع نیز کوتاهی می‌کنند. شهرداری‌ها باید مصوبات شورای سلامت را اجرا کنند و اگر این کار را انجام ندادند، برای شهرداری جرایمی در نظر گرفته شود.

وی گفت: اکنون در شرایطی قرار گرفته‌ایم که در آخر سال هستیم و بدهی انباشت شده داریم، اما آیا اداره دانشگاهی با این مسائل و بحران‌ها شدنی است؟
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار