اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۵۲۱۷
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۵
وزیر بهداشت تاکید کرد:
وزیر بهداشت با اشاره به لزوم کمک مراکز بهداشتی و درمانی متعدد بخش‌های مختلف به نیاز دولت در بخش درمان گفت: برنامه‌ای در دست داریم تا با بخش‌های مختلف از جمله نیروهای مسلح، شرکت نفت و دیگر دستگاه‌ها صحبت کنیم و دیوارهای بین ما و این دستگاه‌ها برداشته شود و از کلیه امکانات کشور برای همه مردم مختلف استفاده کنیم.
سعید نمکی در حاشیه افتتاح چند پروژه بهداشتی و درمانی در ماهشهر که امروز (۲۵ بهمن‌ماه) انجام شد اظهار کرد: مشکلاتی از جمله کمبود نیروی انسانی، متخصصین مورد نیاز و بحث مجزا شدن شبکه بهداشت و درمان در این منطقه وجود دارد که قطعا به یکایک این مشکلات رسیدگی خواهد شد و تا حد مقدورات وزارت بهداشت و وزارت کشور پیگیری می‌شود. 

وی افزود: به سهم خودمان قول می‌دهیم در اسرع وقت از نظر نیروی متخصص، نیروی پرستار و پیراپزشک در این منطقه امکانات فراهم شود.

وزیر بهداشت با اشاره به لزوم کمک مراکز بهداشتی و درمانی متعدد  بخش‌های مختلف به نیاز دولت در بخش درمان گفت: برنامه‌ای در دست داریم تا با بخش‌های مختلف از جمله نیروهای مسلح، شرکت نفت و دیگر دستگاه‌ها صحبت کنیم و دیوارهای بین ما و این دستگاه‌ها برداشته شود و از کلیه امکانات کشور برای همه مردم مختلف استفاده کنیم تا ضریب اشغال مجموعه‌ها و کارایی آنها بالاتر برود و همچنین هزینه‌های کمرشکن این مجموعه‌ها کاهش یابد و مردم خدمات بیشتری دریافت کنند.

نمکی با بیان اینکه ماهشهر یک شهر صنعتی است اما ظرفیت و امکاناتی برای سوانح و سوختگی ندارد، گفت: یکی از بحث‌ها در این زمینه توسعه اورژانس برای خدمت‌رسانی سریعتر است که در این زمینه پایگاه‌های اورژانس در حال افزایش است. با توجه به اینکه بخش‌های سوختگی را نمی‌شود در هر جایی قرار داد، باید در کنار اورژانس ها امکانات موقتی برای تثبیت بیمار دچار سوختگی فراهن و سپس بیمار به مراکز سوختگی مجهزتر ارجاع شود.

به گزارش ایسنا، همچنین غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان، در حاشیه افتتاح این طرح‌ها اظهار کرد:  با احداث بیمارستان در بندر امام و راه‌اندازی سایر مراکز مورد نیاز در خصوص استانداردسازی خدمات بهداشت و درمان، امیدواریم بتوانیم شرایط بهتری در منطقه ایجاد کنیم. 

وی افزود: بیمارستان و شش مرکز فوریت‌های پزشکی نیز باید در این منطقه طبق استانداردها احداث شوند که نیمی از آنها امسال و نیم دیگر سال آینده افتتاح می‌شوند.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار