شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۱۴۳۳
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۳
جلوه‌هایی از مدیریت جهادی در شهرداری اهواز؛
از نظر افکار عمومی، این تغییر رویکرد و چرخش از حمایت تمام قد به انتقاد مداوم و تمام قد، بیانگر نوعی لجبازی و قضاوت غیر منصفانه در قبال مدیریت شهری خواهد بود که شائبه‌های سیاسی کاری را نیز در اذهان متبادر خواهد کرد.

شوشان: در روزهای اخیر شهرداری اهواز به دستور شهردار باز هم برنامه‌های خود را برای کنترل و مدیریت بیماری کرونا در سطح کلانشهر اهواز تداوم بخشیده است. مدیریت شهری اهواز که از ابتدا نیز همپای کادر بهداشت و درمان استان خوزستان برای جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا در اهواز بوده در روزهای اخیر تلاش نموده است با توجه به افزایش تعداد مبتلایان پس از رفع برخی محدودیت های اجتماعی، بار دیگر با افزایش برنامه‌های قبلی برای ضدعفونی کردن معابر و خیابانها و محل تجمع و رفت و آمد افراد تلاش می‌کند تا در کنار کادر بهداشتی و درمانی استان، نقشی پیشگیرانه را ایفا نماید.

آن گونه که استاندار خوزستان نیز در سخنانی اشاره نموده شهردار اهواز که از ابتدا در جلسات مختلف ستاد مدیریت کرونا استان حضور فعالی داشته و با حضور میدانی خود را نیز برای ضدعفونی کردن معابر شهری ادامه می‌داد به این بیماری نیز مبتلا گردید. با این وجود همه تلاش شهرداری اهواز در این روزها تنها اینها نیست بلکه شهرداری اهواز تلاش کرده است تا شرایط اجتماعی و اقتصادی حاکم پس از ماجرای کرونا بر روند فعالیت های خدماتی عمرانی مدیریت شهری تاثیر منفی نگذارد. همچنان که شهروندان اهوازی شاهد هستند هفته های اخیر نه تنها فعالیت های عمرانی و خدماتی شهر اهواز کاهش نداشته است بلکه شاهد اجرای نهضت آسفالت معابر و خیابان‌های مختلف شهر اهواز و به ویژه در مناطق محروم بوده‌ایم که در سال‌های اخیر بی‌سابقه بوده است.

همزمان برخی افراد که پیشتر صرفا نقش حمایتی از شهردار قبل را بر عهده داشتند از هر فرصتی برای انتقاد و حتی انکار خدمات مدیریت شهری اهواز بهره می برند.

اما لازم است توجه کنیم در این شرایط بیش از هر چیز به اظهارنظر و قضاوت درباره عملکردها با لحاظ شرایط حاکم بر کشور بپردازیم و نقش اعضای شورای شهر برای حفظ سرمایه اجتماعی بسیار مهم است. از طرفی همچنانکه برخی اعضای شورا مانند آقای فلسفی که در دوره شهردار سابق حق خود می دانست از عملکرد شهردار دفاع نماید آن هم به طور تمام قد، اینک نیز موافقان و حامیان شهردار حق این را دارند که عملکرد مثبت و اقدامات عمرانی و خدماتی شهرداری را منعکس نمایند و به اطلاع مردم برسانند.

ضمن آنکه از نظر افکار عمومی، این تغییر رویکرد و چرخش از حمایت تمام قد به انتقاد مداوم و تمام قد، بیانگر نوعی لجبازی و قضاوت غیر منصفانه در قبال مدیریت شهری خواهد بود که شائبه‌های سیاسی کاری را نیز در اذهان متبادر خواهد کرد. داعیه داری حقوق مردم با لجاجت و چرخش صد و هشتاد درجه ای(و برخورد دوگانه) با عملکرد دو شهردار در یک دوره شورا، از جانب فردی که خود را فعال سیاسی اصولگرا می شناسد، همخوانی ندارد.

بر همین اساس ما پیشنهاد می‌کنیم همه فعالان اجتماعی و به ویژه اعضای محترم شورای شهر با درک شرایط کنونی دست در دست مدیریت شهری کوشش کنند تا مشکلات مردم شهر اهواز کاهش پیدا کند و روند فعالیت های عمرانی و خدماتی در مورد تزلزل واقع نشود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار