شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۵۳۲۳
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۴
رضا اردکانیان وزیر نیرو ابراز امیدواری کرد که با وجود خشکسالی، تابستان امسال با مشکلات حداقلی در بخش‌های آب و برق سپری شود.
رضا اردکانیان در مراسم آبگیری سد مخزنی بالارود اندیمشک که امروز (۹ اردیبهشت‌ماه) به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با اشاره به شرایط آب و برق کشور اظهار کرد: در یکی از  خشک‌ترین سال‌ها هستیم و کم‌بارشی، اثر خود را روی بخش‌های برق و آب گذاشته است اما با مشکلات حداقلی تابستان امسال را سپری خواهیم کرد.

وی افزود: سد مخزنی بالارود اندیمشک، پنجاه و سومین سد مخزنی با اعتبارات ملی است که از ابتدای کار دولت تاکنون به بهره‌برداری رسیده است.

وزیر نیرو بیان کرد: این سد می‌تواند آب شرب شهر حسینیه و مناطق اطراف آن و آب مورد نیاز ۶۵۰۰ هکتار از اراضی اندیمشک و الوار گرمسیری را تامین کند.

اردکانیان با اشاره به دیگر اهداف احداث سد بالارود گفت: این سد برای گردشگری بسیار مستعد است و می‌تواند در کنترل سیلاب نیز نقش بسیار مهمی داشته باشد. امیدواریم مردم منطقه اندیمشک از مواهب این سد بهره‌مند شوند.

قاسم سلیمانی‌دشتکی استاندار خوزستان نیز در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سد بالارود اندیمشک حدود ۱۳۰ هزار مترمکعب گنجایش دارد و می‌تواند ۶۵۰۰ هکتار از اراضی حاشیه‌ای خود را آبیاری کند.

وی افزود: این سد همچنین آب شرب برخی از شهرها و روستاهای اطراف خود را تامین خواهد کرد.

استاندار خوزستان با بیان اینکه برای احداث سد بالارود ۶۴۵ میلیارد تومان هزینه شده است، گفت: امروز همچنین پروژه گازرسانی به شش روستا در شهرستان اندیمشک به بهره‌برداری رسید.

سلیمانی‌دشتکی عنوان کرد: احداث سد بالارود آثار توسعه‌ای بسیار خوبی برای استان خوزستان و اندیمشک خواهد داشت و در زمان بارندگی نیز می‌تواند از وقوع سیلاب در منطقه جلوگیری و آب را پشت سد نگهداری کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار