شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۵۵۱۹
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۹
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان خبر داد
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان از جمع‌آوری تاکنون ۱۹ میلیارد تومان فطریه در استان خبر داد.

جمال شیبه اظهار کرد: بر اساس اعلام شورای زکات، مردم مؤمن استان خوزستان بر اساس آمار اولیه، در عید فطر امسال تاکنون ۱۹ میلیارد تومان فطریه و کفاره خود را با نیت رفع بخشی از مشکل نیازمندان و محرومان به پایگاه‌های این نهاد پرداخت کرده‌اند.

وی افزود: از مجموع مبالغ پرداخت‌شده، ۱۵ میلیارد تومان فطریه عام، ۲ میلیارد تومان فطریه سادات، یک میلیارد تومان غیرعمد و یک میلیارد تومان عمد کفارات بوده است.

شیبه گفت: تمامی وجوه جمع‌آوری‌شده هر منطقه در روزهای عید و با همکاری هیات امنای مساجد، بلافاصله بین افراد شناسایی‌شده و واجد شرایط، با اولویت زنان سرپرست خانوار، بیماران صعب‌العلاج و سالمندان توزیع شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان گفت: سال گذشته ۱۱ میلیارد تومان زکات فطریه در پایگاه‌های کمیته امداد در خوزستان جمع‌ و به حساب افراد تحت حمایت واریز شد که امسال این رقم، حدود ۵۰ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: امسال یک هزار و ۱۸۰ پایگاه ثابت و سیار شورای زکات در دفاتر امداد مراکز نیکوکاری و مساجد سراسر استان خوزستان برای جمع‌آوری فطریه تدارک دیده شد و از پایگاه‌های اینترنتی نیز زکات فطریه جمع‌آوری شد.

شیبه افزود: فطریه جمع‌آوری‌شده از هر منطقه در همان منطقه برای کمک‌ هزینه معیشت، رفع سوءتغذیه کودکان، کمک‌ هزینه تحصیلی، درمان، جهیزیه، مسکن و اشتغال افراد نیازمند تقدیم نیازمندان می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان بیان کرد: مردم نیکوکار می‌توانند کمک‌های غیر نقدی خود را با تحویل به دفاتر این نهاد و مراکز نیکوکاری و کمک‌های نقدی خود را از طریق پرداخت‌های نوین و با شماره‌گیری کد دستوری #۰۶۱۵۸۸۷۷* از طریق تلفن همراه به دست نیازمندان برسانند.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار