شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۵۷۸۱
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۴
مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی شهرداری اهواز گفت: بنا به دستور ابلاغی فرمانداری به این شرکت و مصوبه کتبی ستاد کرونا، اتوبوس‌های شهری اهواز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از روز چهارشنبه به مردم سرویس دهی می‌کنند

کورش سبزعلی اظهار داشت: اتوبوس‌های شهری اهواز از اواخر بهمن ماه سال گذشته با توجه به ورود شهر اهواز به پیک جدید کرونا و مصوبه ستاد کرونا شهرستان و همچنین دستور فرماندار اهواز، تعطیل شدند و خدمات‌رسانی به مردم را متوقف کردند.

وی افزود: این اقدام در جهت کنترل عبور و مرورها، اعمال محدودیت‌ها و جلوگیری از شیوع بیش از پیش ویروس کرونا بود که با بسته شده برخی معابر و محدودیت‌های جدید تردد اتوبوس‌ها در سطح شهر غیر ممکن شده بود.

مدیر عامل شرکت اتوبوسرانی شهرداری اهواز تصریح کرد: اکنون پس از بیش از 2 ماه از توقف ناوگان اتوبوسرانی، اکنون باتوجه به خروج استان از وضعیت قرمز و همچنین ایجاد وضعیت ثابت در بیمارستان‌ها ، محدودیت‌ها کاهش یافته و فعالیت صنوف و دستگاه‌های دولتی و خدماتی آغاز شده است که با این وضعیت فعال بودن اتوبوس‌های شهری را بیش از پیش الزامی کرده است.

سبزعلی در خصوص شرط بازگشایی اتوبوس‌های شهری در اهواز بیان داشت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و از همه مهمتر رعایت فاصله گذاری و استفاده از ماسک در اتوبوس چه توسط رانندگان و چه توسط مسافران، باز بودن پنجره‌های برای گردش هوای مناسب، رعایت ظرفیت صحیح یعنی اتوبوس‌ها باید نصف ظرفیت اصلی خود مسافر پذیرش کنند، از جمله شروط بازگشایی اتوبوس‌های شهری اهواز است.

وی در ادامه تصریح کرد: تعطیلی و یا فعالیت اتوبوس‌های شهری به تصمیم ستاد کرونا، فرمانداری و استانداری وابسته است، لذا در صورت تشدید بیماری در اهواز و عدم رعایت پروتکل‌ها توسط شهروندان ممکن است باز شاهد این تعطیلی و توقف خدمات رسانی و یا اعمال محدودیت‌های جدید باشیم.

این مقام مسئول گفت:از مردم خواهش دارم که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی علاوه بر سلامت خود و عزیزانشان، فعالیت شرکت‌های خدمات رسان به مردم و دیگر فعالیت‌های شهری را به وضع قبل از کرونا باز گردانند.

سبزعلی در خصوص نحوه فعالیت اتوبوس‌های شهری اهواز گفت: اتوبوس‌های شهری اهواز از امروز چهارشنبه در دو شیفت صبح از ساعت 6:30 الی 13 و عصر 17:30 الی 20:30 به مردم خدمات رسانی می‌کنند که این وضعیت ممکن است در صورت تشدید شیوع ویروس در اهواز و یا ایجاد ثبات بیشتر و کاهش میزان ابتلا قابل تجدید نظر است. 
منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار