اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۸۷۴۱
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۷
هر یک از نویسندگان، از مهرورزی، بزرگ منشی و نیک خواهی سید محسن از دل و جان نوشتند و از بهترین خصلت ایشان در طول عهده داری مسئولیت دفاتر نمایندگی رهبری در دانشگاه های استان، که همانا رعایت احترام به دانشگاهیان است، سخن ها نوشتند و خاطره ها گفتند
شوشان - دکتر حسن دادخواه :
چهارشنبه هفتم اردیبهشت ماه، آیین بزرگداشت زنده یاد حجت الاسلام سید محسن شفیعی در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار گردید. در این چهل روز، دانشگاه های استان و اقشاری از مردم غیر دانشگاهی و اهالی مسجد محل، در حال و هوای دیگری بودند و گذر روزها نتوانست شوک از دست دادن آن یار و همراه بلکه پدر تازه سفر کرده را از دل دوستان ایشان به فراموشی ببرد.
در این چهل روز، از سوی دانشگاهیان، یادداشت هایی در این باره در رسانه ها منتشر شد که نشان دهنده ژرفای علاقمندی نویسندگان بلکه جامعه دانشگاهی به آن زنده یاد است. هر یک از نویسندگان، از مهرورزی، بزرگ منشی و نیک خواهی سید محسن از دل و جان نوشتند و از بهترین خصلت ایشان در طول عهده داری مسئولیت دفاتر نمایندگی رهبری در دانشگاه های استان، که همانا رعایت احترام به دانشگاهیان است، سخن ها نوشتند و خاطره ها گفتند.


زیست و همراهی بیش از دو دهه مرحوم سید محسن با دانشگاهیان، افزون بر اصالت خانوادگی و مرام نیک و مردم‌داری، از ایشان چهره ای نمونه و گوهری کمیاب ساخته بود.
به رغم آنکه در مراسم و آیین های بزرگداشت ایشان حتی مراسمی که در دانشگاه مادر یعنی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد، هیچ فرصتی در اختیار یک یا دو نفر از دانشگاهیان قرار نگرفت تا سخنی بگویند ولی نباید فراموش کرد، که در ورای توصیفات نیکی که روحانیان اهواز و تهران در وصف آن مرحوم بیان داشتند، صفت برجسته و گوهر ارزشمند احترام به نهاد دانشگاه به عنوان یک نهاد علمی، در صدر لیست میراث سید محسن قرار دارد.
این میراث چه بهتر که پاس داشته شود و از جانشین ایشان، ادامه همین راه را انتظار است. دفتر مسئول نهاد منتسب به رهبری در دانشگاه های استان خوزستان همچنان باید مورد رجوع همه اقشار دانشگاهی از هر طیف و مرام باشد.این دفتر، سزاوار است که همچنان محور محبت و دوستی و آرامش در دانشگاه ها باقی بماند تا بتواند میراث دار زحمات جانفرسای حاج سید محسن شفیعی باشد!

نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار