اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۹۴۰۲
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۹
شوشان - غلامرضا نورآبادی :
جسته و گریخته هر از گاهی خبری درز میکند که یکی از صنایع بزرگ استان در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی در یکی از استانهای کشور که دست بر قضا مدیر آن یا اهل آنجاست یا وابستگی اجباری و رانتی دارد ،هزینه ای را پرداخت کرده و حتی گوشه چشمی به چند متر انطرف تر از شرکت خود در استان ندارد. 
مقرر بود براساس قانون ، مالیات این شرکتها نه در تهران بلکه در استان محل فعالیت پرداخت شود.
مقرر بود صنایع کوچک در پرتو صنایع بزرگ رشد یابند.
مقرر بود این صنایع سهم و دین خود را در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی ادا کنند.
هزاران مصوبه وجلسه و قول و قرار و حرف و حرف و حرف که این تعهدات جامعه عمل می پوشاند.
انچه که عیان و آشکاراست، عقب ماندگی استان با اینهمه منابع است .بطور مثال از چند میلیون تن محصول پتروشیمی ها و فولادی ها حتی یک کیلو گرم بعنوان مسئولیت اجتماعی به واحدهای نیمه تعطیل و تعطیل اختصاص نمی یابد.استخدام ها و برگزاری مناقصات هم ملی  !
 ساخت جاده ،مدرسه ، آسفالت   بیمارستان ، فضای سبز  و  سهم محیط زیست که خودشان تخریب میکنند و هزاران معضل اجتماعی دیگر هم در کمال خونسردی وعده پوچ و توخالی داده میشود تا انشالله گذر زمان حافظه مردم را پاک کند.غافل از اینکه این حافظه ها نه تنها پاک نشده بلکه به خشم تبدیل شده است.
اینکه در این سالها این مهم انجام نشده و نمیشود شاید بخاطر انتصاب مدیران وفادار و امتحان پس داده به اصحاب رانت و صنایع بزرگ و پر نفوذ است که مورد حمایت آنان واقع شوند، و شاید عقب ماندگی استان تابعی از سیاست کلی نظام مبنی بر نداشتن هیچگونه الویتی برای استان است(البته بجز شعار و حرف ). 
 آنچه مهم تر و دردآورتر  است بی تفاوتی مردم و کنشگران استانی است که مطالبه گری نمیکنند تا فقر و بیکاری ونیاز به امکانات اولیه مردم به بهای سودهای نجومی آنها کماکان ادامه یابد  .
پاسخ یکی از مسئولان غیر استانی در آبگرفتگی دهه ۷۰ که اگر این اتفاق در استان شما رخ میداد چه میشد قابل توجه است که میگفت" آنجا شلوار ما را از پا در می آورند" .
ظاهرا نفت و سایر منابع ملی هستند و مردم خوزستان جزو این ملیت  نیستند ! اگر خلاف اینست یکی بیاید با آمار و ارقام درست این جماعت (ما)را توجیح کند تا کماکان قدردان خدماتشان باشیم.
جا دارد استاندار فعلی که حکم "ویژه" هم دارد در یک برنامه زنده سیمای استان و با حضور کنشگران استانی به صراحت از  میزان انجام تعهد به مسئولیت اجتماعی صنایع بزرگ با مردم سخن بگویند و به سوالات جواب دهند ( اگر مردم استان برایشان اهمیت داشته باشند که امیدواریم باشد)  !!
البته بازرس ویژه ! هم داریم که میتواند شفاف سازی نماید !
امیدواریم به خواست حداقلی توجه کافی بشود.

۱۴۰۱/۰۵/۲۵
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار