اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۵۴۰۱
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱
نماینده مردم اهواز گفت: واگذاری شرکت ها و کارخانه‌ها به همراه مشکلات به بخش خصوصی نتیجه‌ای جز اعتراضات کارگری در استان به همراه ندارد.

جواد کاظم نسب الباجی در پانزدهمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال خوزستان که شامگاه دوم اسفند ماه که در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: خوزستانی که همه نعمت‌های خداوند در آن وجود دارد، امروز از نظر نرخ بیکاری سومین استان کشور است و مساله بیکاری مهمترین دغدغه و معضل مردم این استان است.

وی افزود: اولین مشکل در بحث بالا بودن نرخ بیکاری خوزستان، کم توجهی و بی توجهی مسولان مرکز نشین نسبت به اشتغال خوزشستان است و این بی توجهی باعث شده تا بیشتر شرکت‌های موجود در خوزستان دارای مدیران غیر بومی باشند.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست داریم تا به بحث استفاده از مدیران بومی در شرکت‌ها و صنایع استان توجه بیشتری داشته باشد زیرا شرکت‌های بسیاری در استان وجود دارد که می توانند در بحث اشتغال بومی استان کمک کنند.

الباجی با انتقاد از واگذاری شرکت‌های استان به بخش خصوصی ادامه داد: مشکلات شرکت‌ها و کارخانه‌ها را باید پیش از واگذاری حل و سپس آن‌ها را به بخش خصوصی واگذار کرد. واگذاری شرکت‌ها و کارخانه‌ها با مشکلات به بخش خصوصی نتیجه ای جز اعتراضات کارگری در استان به همراه ندارد.

وی عنوان کرد: در استان خوزستان شاهد استخدام و جذب نیروهای غیر بومی هستیم و نیروهای بومی استان در حاشیه قرار گرفته اند و این موضوع باعث شده تا شاهد بیکاری جوانان و افزایش نرخ بیکاری استان باشیم.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با اجرای فاز دوم طرح 550 هزار هکتاری خوزستان، می‌توانیم شرایط را برای اشتغال جوانان استان در حوزه کشاورزی فراهم کنیم.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار