اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۹۸۸۰
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۹
از کجا ضربه می خوریم؟
شوشان - عبدالرحمن نیک سرشت :
بعد از اظهار نظر رئیس جمهوری در خصوص عدم دوراندیشی تامین گاز مصارف خانگی در زمستان امسال وزیر نفت ضمن عذر خواهی غیرقابل قبولی عنوان کرده که از سال دیگر تدابیر مهمی در رفع این معضل پیش آمده بعمل می آورد .البته، طبق گزارش تصویری لینک زیر که توسط شبکه یک صدا و سیمای ملی پخش گردیده ۴۶ درصد؛ میزان هدر رفت انرژی در کشور، ۲۰ برابر صرفه‎جویی اخیر بوده که از تعطیلی تهران صورت گرفته بود که همین میزان هدر رفت گاز فقط روزانه در خود پالایشگاه‌ها اتفاق می افتد.
این شبکه در ادامه ی گزارش خود بطور مستند و علمی اعلام داشته که تنها میزان هدر رفت گاز در مشعل‎های پالایشگاه‌ها (فلر) معادل مصرف گاز دو یا سه کشور اروپایی است!

به هرحال بهتر است که کابینه ی دولت همه ی ستادهای بحران مستقر در استانداری های کشور را ملزم به دایر کردن اتاق پایش و رصد بحران های پیش رو نمایند و امکان سنجی های ضروری در اینخصوص را فراهم سازند تا بر اثر این گونه بحران ها، رئیس جمهور کشور غافلگیر نشوند و این گونه دل نگران با مردم روبرو نشود و همچنین وزیران از همه جا بی خبر بر اثر غفلت در برآوردها، بدین شکل در خصوص تامین ضروریات اولیه ی زندگی شهروندان بی تکلیف نشوند.
البته، نباید از این واقعیت ملموس غفلت نمود که بعضی از کارگزاران ریاکار فاسد منافع شان در این قبیل سنبل کاری هاست و شایسته است  شورای امنیت ملی به بخش های بحران یاب سیستم های امنیتی خود ماموریت بدهند که دقیقا مشخص کنند که کدام وزارتخانه ها از چنین مدیران مذبذب ناپاک هنوز استفاده می نمایند و علت یابی های ناشی از این معضل خانمانسوز را آغاز کنند . آری، همان وزارتخانه هایی که بواسطه ی آیتم سازی، سنبل کاری و شبه پروژه های مهمل بودجه خوار مدیران دزد را در کانون های سازمانی خود پرورش می دهند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار