تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۴۶۵۶
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: ترسیم دورنمای فعالیت‌های فرهنگی از وظایف شورای فرهنگ عمومی است که در این راستا مدیران دستگاه‌های اجرایی باید به صورت جدی‌تری به مقوله فرهنگ در جامعه بپردازند.
در این جلسه محمد جوروند، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و ایام فاطمیه گفت: این جلسه هفتمین جلسه از سلسله جلسات شورای فرهنگ عمومی در استان خوزستان است. 

وی خاطرنشان کرد: این جلسه با محوریت شاخص‌های انتخاب خادمان نمونه فرهنگ عمومی استان و بازخوانی آیین‌نامه شورای فرهنگ عمومی استان برگزار می‌شود. 

جوروند با اشاره به شاخص‌های انتخاب خادمان فرهنگی استان اظهار کرد: از جمله محورهای این انتخاب می‌توان به تفکر و برنامه‌ریزی، اجرا و مدیریت و بخش آثار اشاره کرد که در بخش تفکر و برنامه‌ریزی، ارائه طرح‌های مناسب برای تبیین، ارتقاء و تعمیق در فرهنگ عمومی، تحقیق پیرامون دانش فرهنگی و ارائه طرح و گسترش مبانی نظری مربوط به فرهنگ عمومی و تلاش در جهت شناخت مسائل و موضوعات فرهنگ عمومی و ارائه راه حل‌های منطقی از جمله معیارهای انتخاب خادمان فرهنگی استان است. 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: از محورهای دیگر در بحث انتخاب خادمان فرهنگی، محور اجرا و مدیریت است که تلاش و خدمات صادقانه در جهت ارتقاء سطح فرهنگ عمومی جامعه، توسعه و گسترش فعالیت‌های مربوط به فرهنگ عمومی، استفاده مناسب از امکانات اجرای برنامه‌های موفق و ممارست و تلاش در جهت اصلاح فرهنگ عمومی و اشاعه فرهنگ غنی اسلامی ایرانی و پیرایش جامعه از فرهنگ منحط از جمله زیر بخش‌های این محور است که در این انتخاب مد نظر قرار خواهد گرفت. 

وی ادامه داد: در بخش آثار نیز ارائه ارزشمند فرهنگی و هنری و کوشش در زمینه‌های مربوط به فرهنگ عمومی و مطالعات و تحقیقاتی که منشاء تغییر و تحول فرهنگی دارند از موارد مد نظر در داوری خواهد بود. 

جوروند همچنین با اشاره به فعالیت شورای فرهنگ عمومی استان گفت: ترسیم دورنمای فعالیت‌های فرهنگی استان از وظایف شورای فرهنگ عمومی است که در این راستا مدیران دستگاه‌های اجرایی استان باید به صورت جدی‌تری به مقوله فرهنگ در جامعه بپردازند.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار