شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۵۹۴۶
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۳
شهردار اهواز در گفتگو با شوشان:
ابراهیم نوشادی گفت: با هم افزایی در رفع چالش های شهری توسط شرکتهای صنعتی در سطح شهر اهواز فرهنگ سازی صورت گرفته است.

ابراهیم نوشادی شهردار اهواز در حاشیه بازدید از آغاز بکار عملیات اجرایی ساخت پناهگاه سگ های بلاصاحب در پارک شهروند به خبرنگار شوشان گفت: شهروندان اهوازی اکنون با چهار چالش عمده مثل؛ جمع آوری آب های سطحی، محل دفن زباله ها و نخاله ها در سطح شهر و جمع آوری و نگهداری سگ های بلاصاحب مواجه هستند که در اولویت شهرداری قرار دارند.

نوشادی افزود:  یکی از چالش‌های مهم پیش رو وجود سگ‌های بلاصاحب در سطح شهر اهواز است که طبق نظرسنجی هایی انجام شده، شهروندان از شهرداری نسبت به جمع‌آوری سگ‌های بلا صاحب درخواست جدی داشتند.

شهردار اهواز با بیان اقدامات انجام شده برای رفع این مشکل به خبرنگار شوشان گفت:  با همکاری شرکت مناطق نفت خیز جنوب  سه هکتار زمین در اختیار پارک شهروند و شهرداری قرار گرفته و شرکت توسعه نیشکردر راستای همکاری با شهرداری اهواز نیز پنجاه درصد از دیوارهای کشی این مجموعه را انجام خواهد داد و همچنین ماشین آلات احداث این مجموعه را هم شرکت مناطق نفت خیز جنوب تامین خواهد کرد.

نوشادی ادامه داد: با هم افزایی در رفع چالش های شهری توسط شرکتهای صنعتی در سطح شهر اهواز فرهنگ سازی صورت گرفته است که هم در اینجا و هم در دفع پسماند شهری سایت صفیره که بحران خاصی همچون آب های سطحی ایجاد کرد، رفع شد.

نوشادی در خصوص دفن زباله ها، افزود: نزدیک ۵ سال زباله ها را در زمین حدود  ۲۳ هکتار رها کردیم و اگر در فصل تابستان جمع آوری نمی شد و  دفن نمی‌کردیم این آتش سوزی ها شهر را دچار مشکل می کرد که در آنجا نیز صنایعی مثل شرکت نفت،  فولاد، فولاد اکسین و نورد لوله به ما ماشین‌آلات دادند که تا به امروز در حال به‌کارگیری هستند.


شهردار اهواز تصریح کرد: این هم افزایی در رفع چالش‌های شهری توسط صنایع و شرکت‌ها با  همکاری استانداری، همکاری جدی دادگستری،دادستانی و خود صنایعی همچون مناطق نفت خیز جنوب، فولاد خوزستان، فولاد اکسین، نورد لوله و سازمان آب و برق صورت گرفته است.

نوشادی گفت: اگر این مجموعه ایجاد شود سگ های بلاصاحب  را در این مجموعه منتقل می کنیم  و سازمان دامپزشکی نیز قول  داده که با فرستادن اکیپی برای واکسیناسیون و‌ نکات بهداشتی مربوط به این سگ ها همکاری کند.

شهردار اهواز تاکید کرد: با برخی سمن ها نیز وارد مذاکره شده ایم و کار نگهداری این سگهای بلاصاحب را نیز به این سازمان‌های مردمی واگذار خواهیم کرد. همچنین قرار است  جای دیگری نیز، برای نگهداری سگ‌های بلاصاحب در شهر اهواز ایجاد شود و با ادامه عقیم سازی این سگ ها که از سال گذشته آغاز شد، در این مجموعه ها نیز انجام شود.

نوشادی اضافه کرد: با ایجاد مجموعه ها،  هم آزاری که مردم از وجود این سگهای بلاصاحب در سطح شهر می بینند رهایی پیدا کنند و هم پناهگاهی نیز برای این سگ‌ها ایجاد می شود و در نتیجه یکی  از چالش های شهر اهواز در چند ماه آینده حل می شود.

شهردار اهواز در خصوص پل نهم و بازگشایی مسیرهای پارک شهروند، بیان داشت:  مسیرهای پارک شهروند به دلیل شرایط کرونا بسته شده اند و مورد دیگر  مسیری به نام خیابان الله است که قرار است بر استانداردهای آن بیافزاییم و عرض آن را که از فرشید ۲ می آید توسعه بدهیم که چند ماه آینده قرار است به بهره برداری برسد و این مسیر به طور کامل بازگشایی شود.

نوشادی در خصوص بازگشایی پارک بانوان گفت: ما باید شهرداری را از تصدی‌گری خارج کنیم بنابراین باید شهرداری پارک را درست کند و آن را به سمن ها و سازمان های مردم نهاد واگذار کند. طبق جلسات برگزار شده با سازمان های مردم نهادی که بانوان در آن حوزه حضور دارند و یا  سازمان ورزشی بانوان، این پارک ها را به آنها واگذار کنیم که شهرداری نیز در نگهداری از این مجموعه ها، این سازمان ها را حمایت می کند.

شهردار اهواز در پایان خبر داد: تا قبل از پایان شورای پنجم حدود ۱۵ پروژه که منابع آنها نیز تزریق شده است به اتمام خواهد رسید تا شهروندان اهوازی بتوانند از امکانات رفاهی آن استفاده کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار