شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۶۵۱۲
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۰
مدیرمهندسی و ساختمان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از پیشرفت بیش از ۹۰ درصدی پروژه احداث كارخانه نمكزدایی و شیرین­‌سازی نفت خام قلعه‌نار خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نفتخیز، مهندس ابراهیم پیرامون اظهار داشتند: این پروژه شامل احداث واحد نمکزدایی قلعه نار با ظرفیت ۲۰۰۰۰ و شیرین‌سازی ۴۲۰۰۰ بشکه در روز و توسعه کلاستر کبود است که پیش‌بینی می‌­شود کارهای باقیمانده برای راه‌اندازی این کارخانه و کلاستر کبود تا پایان سال جاری به اتمام برسد. همچنین احداث ۵/۵ کیلومتر خط برق‌رسانی فشارقوی و حفر چاه پساب نمکزدایی نیز در قالب این قرارداد تکمیل و آماده راه‌اندازی است.

وی افزود: در این پروژه كارهای سیویل و ساختمانی به طور كامل اجرا شده و تمامی مخازن تحت فشار و اتمسفریک و خطوط لوله داخل کارخانه و خطوط اتصال به بهره‌برداری و تزریق گاز قلعه نار تکمیل شده است.

همچنین در شرایط تحریم‌های ظالمانه کالای خارجی پروژه از جمله پمپ‌های فرایندی، تجهیزات ابزاردقیق، شیرآلات کنترلی، پکیج جوش آور و کالای داخلی شامل دیزل ژنراتورها و تجهیزات برق، تابلوهای LV/MV و ترانسفرمرهای برق، مبدل حرارتی، پکیج نمکزدا، مخزن اسکیمر،  برج تثبیت و سایر کالاها نیز ساخته و نصب شده‌اند.

مهندس پیرامون ادامه داد: سایر تجهیزات مورد نیاز از جمله بخش جزیی باقیمانده لوله‌ها و تجهیزات ابزاردقیق و سیستم کنترل و کولرهای هوایی خریداری و آماده حمل به محل پروژه هستند. تجهیزاتی مانند پمپ‌های آتش‌نشانی و پکیج تصفیه پساب نیز در حال ساخت می‌باشند.

مدیرمهندسی و ساختمان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: با احداث این كارخانه كه در مجاورت واحد بهره‌­برداری قلعه نار در حال احداث است، ۲۰ هزار بشكه در روز به ظرفیت نمكزدایی مناطق نفتخیز جنوب افزوده می‌شود و همچنین با راه­اندازی این کارخانه با کاهش H2S مشکل فرسایش خطوط لوله انتقال نفت میادین کبود، بالارود و قلعه نار به مبادی پالایش و صادرات مرتفع خواهد شد.

میدان نفتی قلعه نار در شمال خوزستان و در گستره عملیاتی شركت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان قرار دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار