شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۶۶۶۷
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۳

شوشان - امید حلالی : بسیار بجاست اگر مسوولین کشوری در بازدید از خوزستان برای بررسی وضعیت سیل و سیل زدگان، مستقیما در عرصه های میدانی حضور یابند و با امدادگران مردمی نیز هم سخن شوند.

 بیم آن می رود که برداشت ها و قضاوت ها پیرامون سیلاب و سیل زدگان و وضعیت خوزستان در مرکز متفاوت از آنچه هست و واقعیت های میدانی و بر اساس قرائت صدا و سیمایی باشد.

 جا دارد در کنار خبرنگاران ، مستندسازان مستقل به این موقعیت ورود کرده و قرائتی عینی و مستقل از موضوع سیلاب و چرایی و آثار آن ارائه دهند.

 بهتر است خواسته شود مسوولان در سفر به خوزستان حتمن با رسانه ها نشست داشته و پاسخگوی آنان باشند.

 البته حقیقت پوشیدنی نیست و دیر یا زود ابعاد این قضیه روشن تر خواهد شد.

برخورد با اهمال کاران و محاکمه قانونی آنها باید در کنار پرداخت و جبران خسارت ها در اولویت خواست نخبگان و افکار عمومی قرار گیرد باشد تا از وقوع حوادثی سهمناک از این دست در آینده جلوگیری شود.

 خاطرم هست چند سال قبل یکی از عزیزان مسوول در سازمان آب و برق گفت یا در مطلبی آورده بود که بر اساس نظرسنجی صورت گرفته در اهواز اکثریت شرکت کنندگان با کاهش عرض رورخانه موافق بوده اند. (نقل به مضمون(

اعتراض کردیم که کدام نظرسنجی علمی؟ کجا و کی و از بین کدام نمونه های آماری صورت گرفته است؟

چرا باید برنامه ریزی ها بر اساس چنین فرض های موهومی بنا شود که امروز شاهد چنین فجایعی باشیم؟

 بخش زیادی از این پدیده مخربی که به عنوان سیلاب مطرح است در واقع مدیریت غلط سدها و پنداشت های اشتباه مدیریت منابع آب و خاک کشور است.

امیدواریم با وقوع این حجم از خسارت جغرافیایی و محنت مردمان، برنامه ریزان کشور نخبگان و افکار عمومی و اولی الالباب متوجه اصل و ریشه واقعه بشوند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار