شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۵۳۶۵
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۲
شوشان - زمان بابادی شوراب :
حکایت
قدیما بزرگترها داستان پنج انگشت دست را برایمان تعریف می کردند و می گفتند برای هرکاری باید مسئولیت به گردن یکی باشد. 

داستان تقسیم کار انگشتان به این نحو بود:
انگشت کوچک می گفت: بیا برویم دزدی 
انگشت دوم می گفت: چی بدزدیم؟
انگشت وسط می گفت: تشت طلا را 
انگشت چهارم یا اشاره می گفت: جواب خدا را کی بدهد؟
انگشت آخر یا همان انگشت شصت می گفت: من کله گنده شپش کش.(چون قدیم شپش را که می گرفتند بین دو‌ انگشت شصت قرار می دادند و‌ می کشتند)

واقعیت
«رئیس جمهور گفت: مطالب گفته شده در این فایل عمدتا نظر رئیس‌جمهور و یا دولت نیست و هر وزیری ممکن است نظری داشته باشد»

همیشه ما در شرایط بحرانی هستیم و کسی نباید از انواع مشکلات مهم کشور سخن به زبان آورد و شوربختانه ‌گذر از این بحران ها، هیچگاه میسر نخواهد شد، چون بحران هایی که در حال شکل گیری اند، بدلیل بحرانی بودن مملکت نباید عنوان شود.

جدیدا در فضای مجازی نوار صوتی از آقای ظریف منتشر شده که با توجه به مستندات ارایه شده از طرف ایشان نمی توان به همین سادگی از کنار آن گذشت.

‍و‌ نمی توان به بهانه بحرانی بودن شرایط حاکم بر مملکت، ساده و بدون بررسی صحت و‌ثوق آن، از کنار آن گذشت.

این اظهارات را یک آدم ساده یا درجه چندمی از دولت بیان نکرده، بلکه سخنان  کسی است که در کسوت یک‌ مقام تاثیرگذار، بصورت روحی روانی هشت سال باعث سرگرم و‌ امیدوار شدن مردم کشورمان به آینده بهتر شده اند.

حرف هایی که اگر درست باشد شجاعت بیان آن می تواند بی نظیر باشد.

کشورها در سیاست خارجه ی خود دارای دو ‌مولفه میدان و‌ دپیلماسی هستند، همه کشورهای صاحب هدف و‌ استعمارگر این دو‌ومولفه را دارند، میدان می توان جنگ‌ باشد، می تواند اقتصاد باشد، می تواند فرهنگی و دینی باشد، می تواند...

ولی دیپلماسی فقط راه رسیدن به پیروزی در میدان ها را تبیین می کند، اهداف میدان هنگامی می تواند کارساز باشد که دیپلماسی برای آن بتواند خط و مشی مشخصی را پیش بینی کند.

به نوعی می توان گفت میدان می تواند باعث پیروزی دیپلماسی و‌ یا دپیلماسی می تواند پیروزی میدان را تضمین کند، این بستگی به میزان توانایی هرکدام از آنها دارد.

خیلی از قراردادهای اقتصادی، خیلی از تهاجم های فرهنگی، خیلی از جنگ ها باعث پیروزی دیپلماسی شدند و‌ خیلی وقت ها، دیپلماسی موجب پیروزی در میدان ها شده.

حرف آخر :
طبق نوار صوتی منتشر شده از سوی آقای محمدجوادظریف وزیر محترم خارجه کشورمان، متاسفانه ما از لحاظ میدان گردانی، میدان گردان دیگران شده ایم و‌ از لحاظ دپیلماتی نیز سیاست دیگران را در منطقه پیاده می کنیم.
پس با این تفسیر نه دیپلمات داریم و نه میدان دار
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار