شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۵۶۹۹
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۵

شوشان - محمد کیانوش را‌د:

یادی از دوم خرداد در خوزستان . 
محمد کیانوش را‌د 
به یاد سید علی عدنانی 
و شیخ مقاومت جمی 
و دکتر مرتضی حقیری و دکتر حمید کهرام . 

امروز دوم خرداد است .
هنوز اصلاحات زنده است . 
پس زنده باد اصلاحات . 

خاطرات دوم خرداد را دارم می نویسم .  در این مختصر صرفا یادی از رفقا و یاران و اولین روزها . 


شور و شعف و شادی نوجوانان و جوانان و پیران، مردمی از کف خیابان ، مردمی خسته و تشنه ی آزادی و رهایی و رستگاری . مردم کف خیابان . مردم عادی و عوام و بی ادعا . مردم ، خلق ، ناس ، هرچه بنامیم و پناه بر ربّ ِ ناس از شر خناسان . 
دوم خرداد حکایت ها داشت و دارد . 

آبشخورش آرمان ها و آمال و آرزوهای بزرگ انقلاب اسلامی بود . 
آزادی ، عدالت ، معنویت و ایران برای همه ایرانیان . 
مردان میدان و صف کشیدگان خط اول استقلال و آزادی . 
آمدند ، ایستادند و ماندند . 

علی که درود خدا بر او باد  در وصف حوادث پس از پیامبر و مردم خویش و در وصفِ قسمی از خوبانِ زمانه اش گوید :  « برخی از آنها از جامعه رانده شده و تنها زندگی می کنند و برخی دیگر ترسان و سرکوب شده ، یا لب فرو بسته و سکوت اختیار کرده اند ، بعضی مخلصانه همچنان مردم را به سوی خدا دعوت می کنند و بعضی دیگر گریان و دردناکند که تقیه و خویشتن داری ، آنان را از چشم مردم انداخته است و ناتوانی وجودشان را فراگرفته است و گویا در دریای نمک فرورفته اند ، دهن هایشان بسته ، و قلب هایشان مجروح است . آنقدر نصحیت کردند که خسته شدند . از بس سرکوب شدند ، ناتوانند و چندان 
کشته دادند ، انگشت شمارند .» 

 آری اصلاحات زنده است . اگر حتی ما نباشیم . 
گرچه بسیار گفتیم ، و نشنیدند . 
نوشتیم و نخواندند . اما گفت : «فالصبر ان وعدالله حق . 
دوم خرداد در خوزستان پر از خاطرات شیرین است . 

همه یکصدا ، جوانی از سوسنگرد آمد ، آنکه از خرمشهر خود را رساند ، معلمی که از رامهرمز آمد ، معلمی دیگر از مسجدسلیمان ، شوشتر ، دزفول ، شوش و اندیمشک ، ایذه و هفتکل و بهبهان و امیدیه و آغاجاری و ماهشهر و آبادان .... و ستاد خاتمی تشکیل شد . همه از جان و مال مایه گذاشتند . به راه و هدف و مردم و خود باور داشتند و شد آنچه باید می شد . 

هنوز هم همه آنها هستند . برخی امیدشان به ناامیدی از امید است و برخی هنوز هم به امیدی ِ امید دارند . همه آنها هنوز هستند .  

عامری و پیش بین و سلامی و عموری و بخشنده و شدیدزاده و چوپان . امیریوسفی و لویمی و ساکی و بیت ساعدی و طبیشی . صفایی مقدم و قمیشی و مرتضوی و سلحشور  و عطار . مطهری ، مزارعی ، بایمانی و شجاعپوریان . استادان و رجب پور  و زراء نژاد .کعبی ،بهمنی ، مقتدایی و رشیدیان . گنجی و نشان و شاهینی و دادخواه و رضایی و حسین پور . چینی پرداز و لطیفی ، اسماعیلی و سرلک و بهرامی و درخشنده . مسرور و نوراباد و کیانی و مروج  و نظری نژاد و روشنفکر و رسول موسوی . چوپان و ملک خدایی و دشتگلی و محمدی . شارونی و جزایری و ادیبی و سرافراز و نعیمی . جمی و ثقفی و ممویی و موالی زاده  . شریفی و درویش و روشن زاده . درخشان و سلیمانی و مهدوی و جابر موسوی و یوسفی . قیصر و قبادیان و نیک مرام  و ..... و خیل جوانان مشتاقی که آمدند و پیوستند . هستند و خواهند ماند . 
 همه با هم بودیم و هستیم . 

با هم بحث و جدل ها کردیم ، اختلاف ها وتفاوت ها داشتیم و داریم ، اما  با هم بودیم و همچنان با هم هستیم .

دوم خرداد ۱۴۰۰


نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار