شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۴۱۲۸۸
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۴
عضو کمیسیون انرژی مجلس:
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: کمبود امکانات و تجهیزات در حادثه آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی‌سینا به شدت محسوس بود.

علی گلمرادی امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در حادثه آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی‌سینا به چشم می‌خورد کمبود امکانات و تجهیزات مناسبی بود که می‌توانست در کمترین زمان ممکن و به شکل اصولی به حل بحران ایجاد شده کمک کند.

وی ادامه داد: یکی از این موارد عدم وجود بالگرد بود که می‌توانست در همان لحظات اولیه کمک زیادی کرده و از حریق برج پارازایلین پتروشیمی بوعلی که بسیار گران‌قیمت و پیچیده بود جلوگیری کند.

نماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بخش جولکی در مجلس خاطرنشان کرد: در بحث خودروهای امداد و نجات و آتش‌نشانی ویژه نیز کمبودها به خوبی احساس می‌شد و در کنار این موارد باید توجه ویژه‌ای نیز به بحث آموزش نیروهای آتش‌نشانی و امداد و نجات بشود.

گلمرادی در ادامه گفت: البته زحمات و تلاش‌های مدیران صنعت را نباید نادیده بگیریم اما در این بخش باید یک تجدید نظر و تغییر رویه‌ای شکل بگیرد، چرا که در کنار فعالیت‌های صنعت، باید توجه ویژه‌ای نیز به صیانت از این فعالیت‌ها شود و مدیران صنعت باید در کنار تولید توجه ویژه‌ای نیز به بحث ایمنی و امنیت داشته باشند.

وی در ادامه با قدردانی از تمام مجموعه‌ها و بخش‌هایی که در اطفای حریق پتروشیمی بوعلی سینا نقش داشتند، اظهار کرد: عوامل زیادی از جمله مجموعه استانداری، مدیریت شهری، شهرداری‌های منطقه و ... در حل این بحران نقش داشتند.

این نماینده مجلس دهم افزود: اعضای کمیسیون انرژی مجلس نیز با یک حساسیت ویژه موضوع را به صورت حضوری و تلفنی پیگیری و رصد می‌کردند و رییس کمیسیون هم به طور مرتب و لحظه به لحظه در تماس بود و در بحث تأمین امکانات و کمک‌های جانبی پیگیری‌های خوبی از سازمان‌ها و مرکز داشت که جا دارد در این رابطه از وی و دیگر اعضا صمیمانه سپاسگزاری کنم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار