اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۵۰۳۱۵
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۰
بدون شک استقلال با جذب پادوانی و پرسپولیس با برگشت رضائیان بیشترین سهم را در نقل و انتقالات روز آخر داشتند و البته فولاد با جذب ساسان انصاری از پرسپولیس به روزهای اینده امیدوار شد.
نقل و انتقالات ابتدای فصل لیگ شانزدهم ایران به پایان رسید که در آخرین ساعات استقلال تهران موفق شد مدافع بلند قامت سابق سپاهان را به خدمت بگیرد و مهم‌ترین خرید را داشته باشد. 

به گزارش تابناک ورزشی،ساعت 24 دوشنبه پانزدهم شهریورماه نقل و انتقالات ابتدای فصل فوتبال ایران خاتمه یافت که در ایران روز تیم‌های سایپا، پیکان، پدیده، صنعت نفت، گسترش فولاد و تراکتورسازی هیچ فعالیتی نداشتند و نظاره‌گر جابه‌جایی بازیکن در دیگر تیم‌ها بودند. تمام اتفاقات روز آخر نقل و انتقالات فوتبال ایران را در این خبر بخوانید:

پادووانی مهمترین انتقال روز
ورزش سه اولین رسانه‌ای بود که خبر حضور پادووانی در استقلال را منتشر کرد. این خبر برای رسمی شدن احتیاج به چند ساعت زمان داشت و سایت باشگاه استقلال دقایقی پیش پادووانی را به عنوان آخرین خرید این فصل منصوریان معرفی کرد. استقلال در این هفته مجتبی حق‌دوست از نفت را نیز به خدمت گرفته است. پادو  2 سال پیش در نفت شاگرد علیرضا منصوریان  بود.

بازیکن 18 ساله در ماشین سازی
علی دیندار بازیکن 18 ساله  به تیم ماشین سازی تبریز پیوست.رسول خطیبی سرمربی سبزپوشان  با هدف جذب بازیکنان بومی پیش رفت، اینبار علی دیندار را به خدمت گرفت تا فعالیت نقل و انتقالاتی در روز آخر  ماشین سازی کلید بخورد .

حاج‌محمدی از استقلال نمی‌رود
با وجود اخباری که در مورد جدایی مدافع جوان استقلال منتشر شده است او حداقل تا نیم فصل در این تیم ماندنی است.
 روز گذشته بود که اخباری در مورد جدایی قریب‌الوقوع امین حاج‌محمدی از استقلال منتشر شد که در آن آمده بود که او جلسه‌ای را با مدیران این باشگاه برگزار کرده است و می‌خواهد قراردادش را با این باشگاه فسخ کند.با این حال حاج محمدی جلسه‌ای با مدیران باشگاه استقلال برگزار نکرده است و تمام تلاش خود را می‌کند که بتواند حداقل تا نیم فصل نظر منصوریان را برای حضور در ترکیب اصلی جلب کند.

 پرسپولیس - کرملا چعب و رامین
برانکو ایوانکوویچ که عمده تغییرات تیمش را در ابتدای فصل انجام داده بود، با توجه به بازگشت رامین رضاییان به ایران، بار دیگر قرارداد مدافع راست ملی پوش تیمش را تمدید کرد و البته رضا کرملا چعب، مهاجم تیم ملی جوانان را نیز به ترکیب خود اضافه کرد. آنها در روز پایانی نقل و انتقالات با توجه به شرایط لیست خود تغییری ایجاد نخواهند کرد. هر چند همچنان گمانه زنی درباره فسخ قرارداد با آنتونی گولچ، مدافع استرالیایی این تیم وجود دارد و باید تا ساعات پایانی در انتظار آن ماند.

  پورقاز ماندنی شد
علی رغم صحبت هایی که مبنی بر جدای پورقاز و پیوستن به یکی از تیم های دیگر شده بود، با صحبت های پورموسوی این بازیکن ترجیح داد در استقلال خوزستان بماند. البته حضور احتمالی پادوانی در استقلال تهران می تواند مزید بر علت باشد چرا که استقلال تهران مشتری اصلی پورقاز بود.

یک سرخابی دیگر در خونه به خونه
رضا نورمحمدی که در ابتدای فصل پس از جدایی از پرسپولیس راهی سیاه جامگان شد تنها چهار هفته در میان شاگردان فرهاد کاظمی دوام آورد و طی روزهای گذشته قرارداد خود را با این تیم فسخ کرد. شنیده ها حاکی از این است که کاپیتان پیشین پرسپولیس مانند حنیف عمران زاده، مازیار زاع، پژمان نوری و محسن فروزان که سابقه حضور در میان سرخابی های پایتخت را دارد به زودی راهی بابل خواهد شد تا به جمع شاگردان مرزبان اضافه شود.

 استقلال خوزستان؛ ورودی تعطیل!
استقلال خوزستان امروز یکی از خلوت ترین تیم های لیگ برتر خواهد بود؛ استقلالی های خوزستان لیست بالای ٢٣ سال شان پر شده است. حضور فریرا کایون مهاجم برزیلی در این تیم منتفی شده است و تنها ورودی این تیم وحید شیخ ویسی بود که به جای امید سینگ وارد لیست شد. گودرز داوودی دروازه بان جوان و خوش اتیه استقلال خوزستان علی رغم پارگی رباط صلیبی در لیست پورموسوی باقی ماند.

هادی عقیلی؛ علامت سوال بزرگ روز پایانی
هادی عقیلی در سپاهان وضعیت نامشخصی دارد. کاپیتان زردپوشان در ابتدای فصل با تصمیم ویسی در لیست مازاد سپاهان قرار گرفت اما این بازیکن با توجه به قرارداد با سپاهان، همچنان در لیست زردپوشان حضور دارد. عقیلی تا پایان روز دوشنبه زمان دارد تا با برطرف کردن مشکلات خود با سپاهانی ها به تمرینات این تیم اضافه شود و در لیگ شانزدهم نیز با پیراهن سپاهان فوتبال خود را ادامه دهد. تا به این لحظه توافقی بین طرفین انجام نشده و اگر تا آخرین لحظه تغییراتی رخ ندهد کمیته انضباطی درباره پرونده هادی عقیلی و باشگاه سپاهان تصمیم گیرنده خواهد بود.

ساعت های شلوغ در ماشین‌سازی
باشگاه ماشین سازی ساعت های شلوغی را سپری خواهد کرد. سبزقبایان تبریزی پس از فسخ قرارداد با سعید دقیقی و جلال رافخایی سخت به دنبال جذب مهاجم هستند. آنها با مهرداد بایرامی مهاجم پیشین فولاد که قراردادش را با تیم اهوازی فسخ کرده مذاکراتی داشته اند و احتمالا تا ساعتی دیگر قرارداد او را به امضا می رسانند. علی هزامی پور مدافع خوزستانی سابق سپاهان و فولاد هم یکی دیگر از گزینه های رسول خطیبی برای تیمم تیمش است. ممکن است ماشین سازان امروز یک مهاجم خارجی را نیز به خدمت بگیرند.

فولاد - ساسان و یک جای خالی برای سروش
فولادی‌های خوزستان روز گذشته ساسان انصاری را به تیمشان بازگرداندند و قرارداد ١ ساله به قیمت ٦٠٠ میلیون با او امضا کردند. اما سعداوی از حضور رفیعی نا امید نشده است و به دنبال فسخ قرارداد با علی سلیمی هستند تا سروش را بتوانند در نیم فصل به تیمشان اضافه کنند. سلیمی روز گذشته در باشگاه فولاد حاضر شد و شرطش برای فسخ توافقی را پرداخت بدهی‌های گذشته‌اش اعلام کرد، هنوز خبری مبنی بر توافق سلیمی و فولاد مبنی بر فسخ مخابره نشده است.

پدیده مشهد تیم آرام روز آخر
پدیده مشهد که در شروع لیگ تغییرات زیادی داشت، فعالیتی در آخرین روز فصل نقل و انتقالات نخواهد داشت تا لیست این تیم در روز پایانی دستخوش تغییر نشود. شاگردان مهاجری پیش از شروع فصل با اضافه کردن بازیکنانی مانند شهاب گردان، محمدرضا خرسندنیا، مهرداد کفشگری و غیره نمره قابل قبولی در فصل نقل و انتقالات گرفتند و حالا بی توجه به هیاهو نقل و انتقالات تمرینات خود را پیگیری می کنند.

بی خیالی تراکتور و گسترش فولاد
دو تیم تبریزی لیگ برتر در روز آخر نقل و انتقالات فعالیتی نخواهند داشت. تراکتورسازی و گسترش فولاد قبل از شروع مسابقات تمام نفرات مورد نظر خود را جذب کردند و دیگر تا نیم فصل بازیکنی را به جمع نفراتشان اضافه نخواهند کرد. تراکتورسازی در لیست خود فقط یک جای خالی دارد که این جای خالی امروز قطعا پر نمی شود و شاید در میانه راه با یک بازیکن آزاد قرارداد بسته شود. از سوی دیگر گسترش فولاد نیز شرایط مشابهی دارد. تیم تحت نظر کمالوند حتی به جای محمد نصرتی نیز بازیکنی جذب نمی کند و سهمیه آزاد خود را احتمالا تا نیم فصل نگه خواهد داشت. تراکتور و گسترش فولاد برعکس ماشین سازی بی خیال روز آخر نقل و انتقالات هستند و ترجیح می دهند به بازی آینده خود فکر کنند.

سیاه جامگان و سورپرایز برزیلی
سیاه جامگان مشهد با هدایت فرهاد کاظمی از فعالترین تیم های فصل نقل و انتقالات بود که به نظر می رسد فعالیت این تیم تا آخرین ساعات روز دوشنبه نیز ادامه خواهد یافت. موسی ترائوره سنگالی که در بازی سیاه جامگان برابر سپاهان با به ثمر رساندن یک گل و گرفتن یک پنالتی عملکرد فوق العاده ای داشت بازیکنی است که حضور او در سیاه‌جامگان قطعی به نظر می رسد. سورپرایز دیگر کاظمی برای حضور قدرتمند در لیگ شانزدهم اما برونو سزار برزیلی است. سزار در سپاهان عملکرد بسیار خوبی داشت و پس از یک نیم فصل موفق راهی تیم های ثروتمند حاشیه خلیج فارس شد. نام سزار در این سالها بارها در فوتبال ایران مطرح شده اما به نظر می رسد حضور او این بار در سیاه جامگان از همیشه واقعی تر باشد.

خودروسازان نظاره‌گر عملکرد لیگ برتری‌ها
دو تیم سایپا و پیکان تهران در روز آخر فصل نقل و انتقالات نظاره گر عملکرد سایر تیم ها هستند. این دو تیم که با تغییر سرمربی پیش از شروع لیگ در ترکیب خود شاهد جا به جایی های فراوانی بودند، در روز پایانی فصل نقل و انتقالات برنامه ای برای خرید بازیکنان جدید ندارند تا لیگ را با لیست اولیه خود ادامه دهند.
سایپا با 5 امتیاز و پیکان با 3 امتیاز شروع خوبی در لیگ نداشتند که این شروع بد با تغییرات زیاد این دو تیم بی ارتباط نیست.

جواد مولایی از راه‌آهن به سیاه‌جامگان
هافبک راست تیم راه‌آهن به دلیل مشکلات مالی با این تیم فسخ  قرارداد کرد و با وجود اینکه تیم‌های لیگ یکی بسیاری به دنبال جذب این بازیکن بودند اما او امروز در باشگاه سیاه‌جامگان حاضر شد و با این تیم به مدت یک فصل قرارداد امضا کرد.این بازیکن که پیش از شروع لیگ‌برتر مدنظر مسئولین سیاه‌جامگان نیز بوده است با فسخ قراردادش با راه‌آهنی‌ها بار دیگر این پیشنهاد از سوی آنها به دستش رسید تا این‌بار بتواند شانس خودش را در لیگ‌برتر امتحان کند.

 جانشین‌ حدادی‌فر پیدا نشد
تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان که پیش از شروع مسابقات لیگ برتر قاسم حدادی‌فر را به دلیل مصدومیت از دست داد هنوز نتوانسته جایگزین مناسبی را برای این بازیکن ارزشمند پیدا کند. حدادی‌فر در تمرینات پیش‌فصل با مصدومیت رباط صلیبی روبرو شد و تا پایان سال دور از رقابت‌ها خواهد شد. آن‌ها در این مدت از مهدی مهدی‌پور و محمد ستاری در پست هافبک دفاعی بهره برده‌اند. تیم ذوب‌آهن به دنبال پیدا کردن گزینه مناسبی برای پر کردن جای حدادی فر است که هم بازیکن خوبی باشد و هم از لحاظ مالی مورد قبول باشگاه باشد. فصل نقل و انتقالات امروز خاتمه می‌یابد و به نظر می‌رسد یحیی گل‌محمدی در ادامه رقابت‌ها و با توجه به اینکه مشکلی برای اضافه کردن بازیکن آزاد خارجی ندارد، یک بازیکن باکیفیت را جایگزین حدادی‌فر خواهد کرد.

وضعیت نقل و انتقالات سپاهان
تیم فوتبال سپاهان در آخرین روز نقل و انتقالات با لئوناردو پادوانی مدافع برزیلی خود فسخ کرد تا زمینه‌های حضور این بازیکن در تیم منصوریان فراهم شود. البته این جدایی دیرهنگام هزینه‌هایی برای این بازیکن به همراه داشت.

هادی عقیلی دیگر مدافع سپاهان که در روزها و هفته‌های اخیر، بازیکن خبرساز این تیم بوده است، در لیست نهایی سپاهان قرار گرفته و در فصل جاری در کنار سایر نفرات تیم ویسی خواهد بود. البته علی احمدی دیگر بازیکن سپاهان وضعیتی مشابه هادی عقیلی را داشت و بعد از شروع دور دوم تمرینات سپاهان با نظر مثبت ویسی به تیم اضافه شد. 
سعید قائدی‌فر یکی دیگر از بازیکنان بلاتکلیف طلایی‌پوشان سپاهان با این تیم بر سر مبلغ قرارداد به توافق نرسید و از این تیم جدا شد.

هافبک امید استقلال در صبا
عرفان بادی بازیکن فصل گذشته امیدهای استقلال تهران که سابقه بازی در جوانان صبا و استقلال را نیز در کارنامه دارد با عقد قراردادی سه ساله به صبای قم پیوست.
مهدی محمدزاده مدافع سابق پیکان تهران هم دیگر خرید امروز صبا است که با این تیم دو ساله امضاء کرد.

 جدایی مهاجم صبا
محمد اوسانی پس از یک سال و نیم حضور در صبای قم با توافق دو طرفه با مدیرعامل این باشگاه قرارداد خود را فسخ کرد.   

دقیقی در نزدیکی سیاه جامگان
‌سعید دقیقی مهاجمی که در لیگ شانزدهم برای تیم ماشین سازی تبریز به میدان رفت و پس از اختلاف با کادرفنی این تیم مجبور به جدایی شد، در نزدیکی باشگاه سیاه جامگان قراردارد. او در صورتی که تا ساعتی دیگر با تیم مشهدی توافق کند، قراردادش را امضا خواهد کرد.

3 بازیکن جدید در صبای قم
مجید علیاری مهاجم مقاومت تهران و حسن کریمی مدافع تیم امید سپاهان اصفهان با قراردادهایی سه ساله به صبای قم پیوستند که هر دو بازیکن جزء سهمیه زیر 21 سال این تیم خواهند بود؛ همچنین آرش بالی خرید دیگر صبا است که قراردادی به مدت دو فصل با این تیم امضاء کرد؛ این بازیکن در بین فهرست نفرات زیر 23 ساله این تیم قرار می‌گیرد.

هافبک بومی در صبا

محمدمیلاد آبادی بازیکن دو فصل قبل صبا پس از دوری یکساله با تصمیم مرفاوی دوباره به این تیم بازگشت و به مدت دو فصل قرارداد بست.
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار