تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۵۷۵۳
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۴
رییس فدراسیون:
رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی گفت: به دنبال شناخت بیشتر ویژگی ها و بازی‌های بومی و محلی این استان هستیم تا در تقویم ورزشی استان بگنجانیم.
جعفری در مراسم اختتامیه المپیاد هزار نفری ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی استان که در اهواز در حال برگزاری است، اظهارکرد: از هیات استان که شرایطی را فراهم کرد تا همه اقوام به عرصه بیایند، تشکر می‌کنم. خوزستان را در ورزش کشور با فوتبال آن می شناسند  و این کم لطفی بزرگی به مردمی است که در همه عرصه‌ها توانمند هستند.

وی افزود: از جمله توانمندی‌های ورزش خوزستان می‌توان به موفقیت ورزشکاران این استان در ورزش‌هایی مانند کشتی، بسکتبال، وزنه برداری و... اشاره کرد. در ورزش روستایی هم تنوع بازی‌ها و توانمندی ورزشکاران این موضوع را به اثبات رسانده است.

رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی گفت: به دنبال شناخت بیشتر ویژگی ها و بازی‌های بومی و محلی این استان هستیم  تا در تقویم ورزشی استان بگنجانیم و خدمتی به مردم این استان داشته باشیم. از جامعه ورزش روستایی عشایری استان هم تشکر می کنم که با حضور خودشان زینت بخش این مراسم بودند.

همچنین سیدکریم حسینی، رییس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی خوزستان با بیان این‌که در سال گذشته بیش از 200 جشنواره ورزش‌های بومی محلی و ورزش روستایی در خوزستان برگزار شد که نشان می‌دهد ظرفیت زیادی در ورزش‌های بومی داریم، عنوان کرد: برنامه امروز به مناسبت اختتامیه ششمین المپیاد ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی خوزستان است که از 270 ورزشکار موفق در سال 97 تقدیر می‌کنیم.

وی افزود: این مسابقات در طول سال 97 در 7 منطقه برگزار شد و امروز ورزشکاران برگزیده تقدیر می‌شوند. این برنامه مقدمه ای است که برنامه‌های ورزشی سال 98 را با جدیت بیشتری دنبال کنیم و این موضوع را در مجمع سالیانه هیات نیز بررسی می‌کنیم.

همچنین ابراهیم نصیری، معاون توسعه ورزش اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان، گفت: رئیس هیات روستایی و بازی‌های بومی و محلی خوزستان که از روسای فعال و خوش فکر خوزستان محسوب می شود و همچنین تیم همراهش قدردانی می‌کنم زیرا سبب برگزاری این جشنواره نوروزی و اقوام شده‌اند.

وی افزود: امیدوارم استمرار و تکرار این جشنواره ها بتوانند به ایجاد اتحاد و همدلی بین اقوام در استان خوزستان کمک کند. فکر می‌کنم در عید نوروز نیز یک جشنواره ورزشی با همین کیفیت داشته باشیم که دعوت می کند مردم خوزستان بر اساس تاریخ هایی که از طریق صدا و سیما اعلام خواهد شد،  شرکت کنند.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار