اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۹۲۵۹
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۳
رئیس هیات هندبال بهبهان گفت: رییس فدراسیون قول داده است که تا پایان سال جاری بهبهان به عنوان یکی از پایگاه‌های قهرمانی هندبال کشور معرفی شود.
محسن آذرحزین در خصوص وضعیت هندبال بهبهان، اظهارکرد: در حال حاضر در رده سنی پایه فعالیت خوبی داریم و تلاش کرده‌ایم که کار به سمت خصوصی‌سازی برود زیرا رده سنی پایه برای ما بسیار مهم است و به همین دلیل توجه ویژه‌ای به این بخش داشته‌ایم. مدتی پیش نیز تیم هندبال بهبهان، عنوان قهرمانی رده سنی نوجوانان کشور را به دست آورد و همچنین دو تیم از بهبهان در منطقه جنوب کشور در رده‌های اول و دوم قرار دارند.

وی با بیان این‌که بهبهان قطب هندبال جنوب کشور محسوب می‌شود، گفت: رییس فدراسیون نیز قول داده است که تا پایان سال جاری بهبهان به عنوان یکی از پایگاه‌های قهرمانی هندبال کشور معرفی شود. مقرر شد، ۱۰ شهر به عنوان پایگاه قهرمانی معرفی شوند که بهبهان نیز جزو یکی از این شهرستان‌ها خواهد بود.

رئیس هیات هندبال بهبهان با اشاره به وضعیت خوب این شهرستان در رده‌های سنی مختلف در خوزستان نیز عنوان کرد: سال‌های بسیاری است که هندبال در بهبهان شکل گرفته است و فکر می‌کنم بهبهان در سال ۶۷ نیز در لیگ برتر هندبال کشور تیم داشت. علاقه بسیاری بین مردم بهبهان نسبت به این رشته وجود دارد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا با وجود علاقه‌مندی و پتانسیل بسیار در شهرستان بهبهان، اما تیمی در لیگ برتر هندبال کشور ندارید؟ گفت: متاسفانه به دلیل مسائل مالی این مهم تحقق پیدا نکرده است. در حال حاضر ۹ هندبالیست مطرح و خوب بهبهانی برای تیم‌های لیگ برتری بازی می‌کنند.

آذرحزین با اشاره به وضعیت خوب تیم‌های هندبال آقایان و بانوان بهبهان برای حضور در لیگ دسته یک کشور، عنوان کرد: اگر مشکلی پیش نیاید، تیم‌های آقایان و بانوان شهرستان می‌توانند مجوز حضور در فصل آینده لیگ برتر کشور را به دست بیاورند.

وی گفت: مسئولان باید توجه بیشتری به هندبال بهبهان داشته باشند زیرا با توجه به استعداد و پتانسیل بسیاری که این شهرستان در هندبال دارد، حیف است که نماینده‌ای در لیگ برتر نداشته باشیم. حتی اگر تیم‌های ما در لیگ یک موفق به کسب مجوز حضور در لیگ برتر شوند، نیاز به حمایت و توجه ویژه مسئولان برای تیم‌داری در لیگ حرفه‌ای را داریم. بهبهان یک شهر محروم و مظلوم است و نمی‌دانم با توجه به فاصله‌ای که نسبت به مرکز دارد، نادیده گرفته شده است یا علت دیگری دارد.

رئیس هیات هندبال بهبهان خاطرنشان‌کرد: در حال حاضر چهار مربی و ۲۸ ورزشکار از شهرستان بهبهان در رده‌های سنی مختلف تیم‌ملی حضور دارند که از ۲۸ ورزشکار، چهار نفر خانم هستند.

وی درباره هندبال خوزستان نیز گفت: از زمانی که آقای کجبافی به عنوان رئیس جدید هیات استان انتخاب شده، در حال تلاش است و کمک‌های خوبی به هندبال بهبهان داشته است. او توان زیادی برای رسیدگی به هندبال استان می‌گذارد. من فکر می‌کنم اگر خوزستان بتواند یک تیم در لیگ برتر هندبال داشته باشد، توجه مسئولان نیز به این رشته بیشتر جلب خواهد شد. از استاندار خوزستان و دیگر مسئولان استانی نیز می‌خواهم به هندبال نگاه ویژه‌ای داشته باشند. با داشتن یک اسپانسر می‌توانیم در لیگ برتر تیم داشته باشیم و بیش از این استعداد و توانایی هندبال خوزستان را نشان دهیم.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار