اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۲۱۱۷
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۴
معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه آبادان گفت:تمامی کانال‌های آبرسانی سایت پرورش میگو در بندر چوئبده آبادان بازسازی و بهسازی می‌شود.
بیژن ربیعی شنبه در نشست بررسی مشکلات آبزی پروری آبادان اظهار داشت: قرارداد احیا کانال‌های آبرسانی سایت پرورش میگو در چوئبده از سوی اداره کل شیلات استان خوزستان با مشارکت مشاورین مهندسی سازه پردازان ایران در حال نهایی شدن است.

وی افزود:در چارچوب این قرارداد تمامی کانال‌های آبرسانی، زهکش‌ها و حوضچه‌های سایت پرورش میگو چوئبده لایروبی و رسوب‌زدایی می‌شوند، همچنین جاده منتهی به این سایت بازسازی خواهد شد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه آبادان زمان اجرای این پروژه را پاییز سال جاری عنوان کرد و گفت: طرح واگذاری اسناد به پرورش دهندگان از طریق سازمان شیلات کشور نیز بزودی آغاز خواهد شد تا با ارائه راهکارهای قانونی زمین‌ها به پرورش دهندگان بخش خصوصی واگذار شود.

ربیعی تصریح کرد: همچین طرح گازرسانی به سایت پرورش میگو چوئبده، اصلاح شبکه برق این سایت، اختصاص آب به تولیدکنندگان میگو از دغدغه‌های اصلی بخش خصوصی در این سایت است که با تشکیل کارگروه این مشکلات بزودی رفع می‌شود.

وی افزود: اتحادیه پرورش دهندگان میگو درخواست انتقال مالکیت زمین های پرورش میگوی چوئبده به تولیدکنندگان را به اداره کل شیلات استان خوزستان ارایه خواهد کرد ، همچنین این اتحادیه طرح گازرسانی به این سایت را به شرکت بهره برداری گاز آبادان واگذار می کند.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه آبادان گفت: امور برق ناحیه جنوب غرب استان خوزستان با بررسی مشکلات برق در سایت چوئبده  در یک ماه آینده نسبت به اصلاح پایه های برق در این سایت اقدام خواهد کرد. تولیدکنندگان میگو مستقر در سایت چوئبده نیز باید در کمتر از یک ماه نسبت به پرداخت بدهی برق خود اقدام کنند  تا روند اصلاح شبکه برق در این سایت سرعت گیرد.

وی در خصوص نرخ آبهای این سایت اظهار داشت: تولیدکنندگان این سایت تا اطلاع بعدی از پرداخت هرگونه هزینه آب معاف هستند تا راهکار قانونی مربوطه از طریق امور حقوقی ادارات شیلات و آب و برق و با همکاری نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی ارائه شود.
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار