تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۵۲۰۴۴
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۵
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تشریح کرد:
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان این‌که دفاع مقدس بخش مهمی از تاریخ انقلاب است و باید پاس داشته شود و حماسه‌های آن به نسل جدید منتقل شود، از آغاز برنامه‌های نکوداشت هفته دفاع مقدس در این دانشگاه، از امروز با حضور هیأت‌رئیسه و جمعی از دانشگاهیان بر مزار شهدای گمنام دانشگاه خبر داد.
 
دکتر عبدالرحیم هوشمند اظهارکرد: در دانشگاه شهید چمران اهواز به مناسبت هفته دفاع مقدس چندین برنامه‌ تدارک دیده شده است که این برنامه‌ها از امروز هم‌زمان با آغاز هفته دفاع مقدس پیگیری شدند.
 
وی دفاع مقدس را بخشی مهم از تاریخ انقلاب اسلامی دانست و با تأکید بر لزوم پاسداشت آن و انتقال ارزش‌ها و حماسه‌های آن به نسل جدید، گفت: بر این اساس چندین برنامه برای دانشجویان و دانشگاهیان اجرا می‌شود؛ امروز و به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس هیأت‌رئیسه دانشگاه و برخی از دانشگاهیان با حضور بر مزار شهدای گمنام دانشگاه و اهدای گل و قرائت فاتحه، یاد و خاطره شهدا را گرامی داشتند.
 
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز افزود: همچنین امروز پس از غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا، با حضور هیأت‌رئیسه دانشگاه، نمایشگاه عکس وصیت‌نامه شهدای دانشجو در سرسرای دانشکده علوم افتتاح شد؛ این نمایشگاه شامل 20 قطعه تابلو از تصاویر شهدا به همراه بخشی از وصیت‌نامه آن‌ها است که تا آخرین روز هفته دفاع مقدس (هفتم مهرماه) برای بازدید دانشجویان دایر خواهد بود.
 
هوشمند خاطرنشان کرد: همچنین روز شنبه (سوم مهرماه) یک نمایشگاه عکس از آثار برخی عکاسان معروف دوره جنگ تحمیلی شامل حدود 30 قطعه عکس مربوط به زمان دفاع مقدس در محل نگارخانه معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برپا خواهد شد که این نمایشگاه نیز تا هفتم مهرماه پذیرای بازدید دانشجویان است.
 
وی دیدار با خانواده شهدا و جانبازان دانشگاه را از دیگر برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: همچنین اجرای چهار تئاتر خیابانی در فضای جلوی چهار دانشکده با موضوع شهادت، جانبازی و به‌طور کلی دفاع مقدس از دیگر برنامه‌های دانشگاه است که این تئاترها هفته بعد از دفاع مقدس، از 11 تا 14 مهرماه که حضور دانشجویان در دانشگاه پررنگ‌تر می‌شود، اجرا خواهد شد.
 
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار