تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۷۴۹۶۴
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۲:۳۷
یک جلسه و چند تصویر ؛
باید در روندها تجدیدنظر و اصلاح صورت گیرد ؛ چه در روند ِ رسانه ها و چه در روند ِمدیران خوزستان ؛ هر دو قشر در مصیبت های این استان مقصرند
 

شوشان: نشست مطبوعاتی مدیرکل راه و شهرسازی آیینه ی تمام نمایی بود از وضعیت رسانه ها و مدیران این استان ؛ افرادی با برچسب ِ خبرنگار در اعداد فراوان ، و ایستاده بر روی پا به همراه نزدیکان ِ بی ارتباط با خبر ، و مدیرکلی فرافکن که ضعف ها را نه از مدیریت خود ، بلکه ناشی از رسانه ها می داند و انگشت اتهام محرومیت ها را به سمت آنان نشانه می رود. 

و البته رسانه ها نیز در وضعیت کنونی استان سهم دارند چرا که مطالبه گر نیستند و بی تعارف ، نشست با مدیران و جلسات ِ پرسش و پاسخ را به چشم مادی نگاه می کنند تا پرسش گری ؛ و البته نه همگان . و به همین دلیل است که مدیرکل بی هیچ پرده ، در نشست ، به جای پاسخگویی به عملکردش ، در اواسط جلسه ،  خبرنگاران را به شام حواله می دهد و نشست مطبوعاتی را با قرعه ، به تعطیلی می کشاند چرا که ذائقه عده ای خبرنگار را به پای همگان نوشته و تصورش بر این است که برای لقمه ای شام ، این خیل ِ عظیم به راه و شهرسازی هجوم آورده اند ! و این تصور و تصویر از جامعه مطبوعاتی استان ، در ذهن اکثر مدیران ، نقش بسته و بخش عمده آن نیز رفتار بعضا اشتباه و غیرحرفه ای برخی رسانه هاست.

در نشست مطبوعاتی یک مدیر که بیش از 100 نفر به عنوان خبرنگار حضور دارند – که حتی در پایتخت نیز چنین عددی برای یک نشست ِ وزیر عجیب است – باید آن مدیر از پرسش های مستمر و مطالبه گری رسانه ها بر سر منافع استان ، به تنگ آید نه آنکه چنان اوضاع را فراخ ببیند که بی هیچ ابایی به جای پاسخگویی به خون های ریخته شده در جاده مرگ ملاثانی به مسجدسلیمان ، در پاسخ به سوالات ، حواله ی شام دهد !

باید در روندها تجدیدنظر و اصلاح صورت گیرد ؛ چه در روند ِ رسانه ها و چه در روند ِمدیران خوزستان ؛ هر دو قشر در مصیبت های این استان مقصرند

برچسب ها: خبرنگاران ، مدیران
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار