تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۸۳۹۲۸
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۷
سومین جلسه میز تخصصی آبزیان گرمابی با حضور اعضاء و فعالین این حوزه در محل سالن جلسات سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان خوزستان برگزار شد.
سومین جلسه میز تخصصی آبزیان گرمابی با حضور اعضاء و فعالین این حوزه در محل سالن جلسات سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان خوزستان برگزار شد.

حسین نژادیان رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان در این جلسه اظهار کرد: امیدواریم با برگزاری این میزهای تخصصی مصوبات خوبی تهیه و تدوین شود و بتوان در زمان برگزاری میز تخصصی ملی بازخورد مطلوبی را داشته باشیم. حسین نژادیان معرفی سرمایه گذار جهت احداث پایانه صادراتی در شلمچه و چزابه را یکی از مصوبات قبلی این میز عنوان کرد و گفت : احداث شهرک صنعتی آبزیان گرمابی و احداث پایانه صادراتی در شلمچه و چزابه یکی از مباحث اصلی است که امیدواریم با همکاری اتاق تعاون هر چه سریعتر مقدمات آنها فراهم شود.


وی بر لزوم همکاری دستگاههای مرتبط به منظور تشکیل کنسرسیوم صادراتی آبزیان به منظور دفاع از تولیدکنندکان و صادرکنندگان آبزیان تاکید نمود و افزود: اختصاص یارانه ویژه به حامل های انرژی تولیدکنندگان آبزیان و برگزاری نمایشگاه بین المللی در عراق و اعزام تور تجاری به عراق در بخش توسعه و بازاریابی آبزیان از جمله اقدامات موثر در این راستا است.

رییس بازرگانی خارجی سازمان صنعت ، معدن و تجارت خوزستان در ادامه ضمن ارائه گزارشی از میزان صادرات و واردات آبزیان گرمابی در استان اظهار کرد: صادرات آبزیان طی 7 ماهه امسال 21 هزار و 500 تن و واردات آن 10 هزار تن بوده است که در این خصوص میزان سرانه مصرف آبزیان در خوزستان 5/17 می باشد.

گفتنی است : بررسی نرخ آب بهای آبزیان و همچنین ترویج سرانه مصرف آبزیان از دیگر مباحثی بودکه در این جلسه مطرح گردید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار