تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۰۸۳۶
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۲
معاون مطالعات پایه سازمان آب و برق خوزستان:
هوشنگ حسونی زاده گفت: در حال حاضر مخزن سد گتوند به صورت مدیریتی در حال کنترل است و قرار نیست کار سازه‌ای خاصی برای حل مشکل سد گتوند انجام شود.
هوشنگ حسونی زاده با اشاره به آخرین وضعیت سد گتوند در استان عنوان کرد: مسوولیت کار در سد گتوند به عهده شرکت آب نیرو است و در این زمینه کار به عهده سازمان آب و برق خوزستان نیست.

وی افزود: در حال حاضر مخزن سد گتوند به صورت مدیریتی در حال کنترل است و قرار نیست کار سازه‌ای خاصی برای حل مشکل سد گتوند انجام شود.

 معاون مطالعات پایه سازمان آب و برق خوزستان تصریح کرد: کار مدیریتی در مخزن برای حل مشکل شوری آب سد گتوند به معنای آن است که با توجه به عدد سطح آب در مخزن، میزان رهاسازی مشخص و آب مورد نظر از سد گتوند رهاسازی می‌شود.

حسونی زاده عنوان کرد: برای مثال در زمان سیلاب که حجم آب زیادی در پشت سد وجود دارد، می‌توانیم مقداری از نمک موجود در پشت سد را همراه با سیلاب رهاسازی کنیم اما در تابستان‌ها که حجم آب رهاسازی کم است، به هیچ عنوان رهاسازی نمک انجام نمی‌شود.

وی افزود: ما معتقد هستیم راه حلی که از سوی دانشگاه تهران برای حل مشکل سد گتوند ارائه شده است، به صورت کامل اجرایی شود تا شاهد حل مشکل سد گتوند باشیم.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار