تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۲۶۰۹
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۲
معاون پدافند غیرعامل کشور:
معاون قرارگاه پرتویی سازمان پدافند غیر عامل کشور با اشاره به اینکه دشمن جنگ اقتصادی و رسانه ای علیه ایران را در پیش گرفته است گفت: دشمن به دنبال ایجاد تهدیدات مردم محور است.
مسعود عبدالله زاده روز جمعه در سخنرانی پیش از خطبه های نماز سیاسی عبادی جمعه اهواز ادامه داد: اگرچه مردم در مسائل بسیاری از مسئولان آگاه تر و مستحکم تر هستند اما لازم است در حوزه پدافند غیرعامل اطلاع رسانی شود.

وی با اشاره به اینکه هدف دشمن ایجاد جنگ روانی است تصریح کرد: تاکید مقام معظم رهبری نیز آموزش های پدافند غیرعامل به مردم و مسئولان می باشد.

عبدالله زاده یادآور شد: بحث پدافند غیرعامل در اندیشه های دینی و سابقه تاریخی کشور ایران وجود دارد اما در سال های گذشته توجه به این مساله بیشتر شده است.

وی با بیان اینکه به گفته رهبری توجه به پدافند غیر عامل همانند مصون سازی بدن انسان است گفت: اگر تمام مسائل مورد تاکید پدافند غیرعامل رعایت شود آنگاه دشمن فکر حمله را در سر نمی پروراند.

وی افزود: باید شهرها، تجهیزات، ساختمان ها، پالایشگاه ها، سدها، پل ها و سایر بناها به شیوه ای مطابق پدافند غیرعامل و مستحکم ساخته شوند.

معاون پدافند غیرعامل کشور نمونه بارز اجرای پدافند غیرعامل در حوزه مسائل روحی و روانی را اقدامات مردم در دوران جنگ تحمیلی دانست و اظهار داشت: مردم در دفاع مقدس درسی به دشمن دادند که دیگر هیچگاه فکر حمله نظامی به ایران را نخواهد کرد.

عبدالله زاده ادامه داد: البته دشمن بیکار ننشسته و در حوزه اقتصادی و رسانه ای جنگ علیه ایران را آغاز کرده است.

وی گفت: دشمن به دنبال آن است تا از طریق فضای مجازی مسیر انقلابیون را تغییر دهد و همچنین دیدگاه جوانان را نسبت به انقلاب و اسلام تخریب کند.

وی ادامه داد: طبق اصول پدافند غیرعامل باید در این جنگ به گونه ای رفتار کنیم که در زمین دشمن بازی نشود، نباید طوری رفتار کرد که فضای ناامیدی و یاس در جامعه پراکنده شود زیرا این مشکلات اقتصادی و فرهنگی قطعا راه حل دارند و باید در مسیر رفع این نواقص گام برداریم.
ایرنا/
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار