تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۵۲۶
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۲ - ۲۰:۲۹
عکسی که می بینید، شناسنامه مشخصی ندارد. جمعی از بسیجیانِ پرجوش و خروش، در حال بالا رفتن از تنه ی ایستاده نخلی نیم سوخته اند.

عکسی که می بینید، شناسنامه مشخصی ندارد. جمعی از بسیجیانِ پرجوش و خروش، در حال بالا رفتن از تنه ی ایستاده نخلی نیم سوخته اند.

به گزارش شوشان به نقل از جهان، درختان نخل و نخلستان های خوزستان را، باید نخستین فرزندانِ خاک ایران دانست که در برابر هجومِ ناجوانمردانه متجاوزان بعثی، مقاومت کردند و راست قامت، سپرِ آتشِ کینه و غضب دشمن شدند.درست به همین دلیل، تنه های نیم سوخته و شاخ و برگِ خاکستر شده نخل های خوزستان، در همان ماه های نخستین جنگ، به نماد مقاومت و ایستادگی ملت ایران در برابر دشمنان تبدیل گردیدند. هنوز هم در گوشه و کنار خوزستان، می توان تک و توکی از آن نخل های غیرتمند را یافت که پیکر خشکیده شان، کماکان راست قامت ایستاده اند و سرسختی و عزت خود را به رخِ دیگران می کشند.

عکسی که می بینید، شناسنامه مشخصی ندارد. جمعی از بسیجیانِ پرجوش و خروش، در حال بالا رفتن از تنه ی ایستاده نخلی نیم سوخته اند. شاید این تقلای جوانسرانه، از ابتدا به سفارش عکاس انجام شده است تا عکسی نمکین و مفرح در تاریخ ثبت شود و شاید هم بسیجیان بر سر رسیدن به گردنِ بریده نخل، با هم مسابقه ای دوستانه ای گذاشته اند که عکاس سررسیده و وظیفه تاریخی خود را به انجام رسانده است. در دو حالت هم فرقی نمی کند. جمعی از راست قامتان جاودانه تاریخ، با نخلی راست قامت، عکسی به یادگار گرفته اند تا سندی باشد بر این حقیقت که، از ذره ذره خاک این سرزمین تا جوانان رعنایش، در برابر متجاوزان، کلافی در هم پیچیده و استوارند.
 

نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار