تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۸۲۶۵۱
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵
مقایسه خط دفاع سرخابی ها با 5 لیگ معتبر اروپا؛
سرخابی های پایتخت عملکرد بسیار خوبی از لحاظ تدافعی در رقابت های این فصل لیگ ایران داشته اند.
 رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران وارد نیم فصل دوم شده است و نخستین هفته از نیم فصل دوم امروز به پایان می رسد.

در پانزده هفته ای که به طور کامل از لیگ هفدهم سپری شده، تیم های پرسپولیس و استقلال موفق شدند بهترین عملکرد تدافعی را از خود به ثبت برسانند.

  پرسپولیسی ها که فصل گذشته با اضافه شدن سیدجلال حسینی در خط دفاع آمار خیره کننده ای به جا گذاشتند، در این فصل نیز تمام رکوردها از جمله کمترین گل خورده را به نام خود ثبت کردند. در دیگر تیم پرطرفدار پایتخت شرایط قدری متفاوت بود. استقلالی ها لیگ هفدهم را با علیرضا منصوریان بد شروع کردند و نتایج خوبی در هفته های ابتدایی کسب نکردند. البته باخت های خفیف آنها گلهای خورده این تیم را خیلی افزایش نداد. پس از برکناری منصوریان، وینفرد شفر آلمانی روی نیمکت استقلال نشست و توانست وضعیت این تیم را سروسامان بدهد. با حضور شفر نتایج استقلال و عملکرد آبی ها در فاز تدافعی بهتر از قبل شد و این مربی موفق شد تعداد کلین شیت های تیمش را افزایش دهد.

حالا پرسپولیس و استقلال به ترتیب با 6 و 9 گل خورده بهترین خطوط دفاعی لیگ را در اختیار دارند که میانگین 0.4 و 0.6 گل خورده در هر بازی را برای این دو تیم نشان می دهد.

نکته جالب این آمار فوق العاده، این است که در پنج لیگ معتبر فوتبال اروپا، هیچ تیمی موفق به ثبت آماری بهتر از پرسپولیس نشده است و تنها 2 تیم از اسپانیا توانسته اند در خط دفاع آمار بهتر از استقلال را ثبت کنند.

 * لیگ برتر انگلیس:

بهترین آمار خط دفاعی در لیگ انگلیس تا پایان هفته متعلق به تیم صدرنشین منچسترسیتی است. شاگردان پپ گواردیولا در 19 بازی این فصلشان 12 گل خورده اند و میانگین 0.63 گل خورده در بازی را به جا گذاشته اند.

* بوندسلیگا آلمان:

در لیگ فوتبال آلمان هم بهترین خط دفاعی در اختیار تیم صدرنشین است. بایرنی ها که فصل را با آنچلوتی شروع کردند و در حال حاضر با یوپ هاینکس ادامه می دهند، تا پایان هفته هفدهم بوندسلیگا 11 گل دریافت کرده اند که نشان دهنده میانگین 0.64 گل خورده در هر بازی است.

* لالیگا اسپانیا:

در لیگ اسپانیا گل های خورده دو تیم بالای جدول یک رقمی است و فاصله ای نسبی بین این دو تیم با سایر رقبا از لحاظ گل های خورده به وجود آمده است. تا پایان هفته هفدهم لالیگا، بارسلونا و اتلتیکومادرید تنها 7 و 8 گل از حریفان دریافت کرده اند. میانگین گل خورده این دو تیم با این آمار به ترتیب 0.41 و 0.47 در هر بازی است که کمی ضعیف تر از پرسپولیس ایران و البته بهتر از تیم استقلال به حساب می آید. سایر تیم های اسپانیایی از استقلال هم پایین تر هستند.

* سری آ ایتالیا:

در لیگ پرهیجان ایتالیا در فصل جاری تیم پایتخت نشین رم بهترین عملکرد دفاعی را داشته است. رمی ها که یک بازی کمتر از سایر مدعیان انجام داده اند، با 11 گل خورده در 17 بازی مانند تیم بایرن مونیخ آلمان میانگین 0.64 گل خورده در هر بازی را ثبت کرده اند. 

* لوشامپیونه فرانسه:

در رقابت های این فصل لیگ فرانسه که 19 هفته از آن سپری شده است، تیم رده هفتمی مون پلیه بالاتر از مدعیان بالای جدولی، صاحب بهترین خط دفاعی لیگ است. مون پلیه با 13 گلی که دریافت کرده، میانگین 0.68 گل خورده برای هر مسابقه را از خود به جای گذاشته است.


باید دید عملکرد قابل توجه سرخابی های پایتخت در فاز تدافعی تا کجا ادامه خواهد داشت و آیا در مسابقاتی مهم تر از جمله لیگ قهرمانان آسیا نیز این دو تیم می توانند دروازه های خود را بسته نگه دارند یا خیر.

نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار