تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۳۶۹۰
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰

شوشان – زمان بابادی شوراب / بسیجی تخریب چی دفاع مقدس :

 در منطقه جنگی معمولا بجز در چند روز اول حضور و غیابی (بسیجی های داوطلب) صورت نمی گرفت و ما هم چندان به  نام خانوادگی افراد توجه نمی کردیم.

عاصی نام یکی از بچه بسیجی ها همراه ما در خط و دوره آموزشی بود، البته این نامی بود که بقیه دوستان صدایش می زدند به همین جهت من نیز او را به همین اسم می شناختم.

از بچه های ساکن محله حصیرآباد اهواز بود و درشت اندام، بطوری که لباس های تک سایز بسیجی برای بدنش تنگ بنظر می رسید، پوست تیره ای داشت و موهای همیشه آشفته، جز وقت هایی که آنها را کوتاه می کرد.

او خیلی شوخ و طنز بود.

وجود افرادی با خصوصیات ایشان در بین بچه ها سختی دوری از خانواده را کمی کاهش می داد و بیشتر وقت ها بچه ها را با کارهایی که انجام می داد به خنده می انداخت.

البته می گفت در محله حصیرآباد یکی از مسئولین بسیجی لشکر قدس آن زمان(لشکر بسیج بچه مدرسه ابتدایی ها که در محلات تشکیل شده بود) است.

*بدلیل تفاوت قیافه اش،بیشتر بچه ها می گفتند شبیه عراقی هاست تا ایرانی ها و همین موضوع یعنی تفاوت قیافه عاصی با بچه های بسیجی و تشابه با عراقی ها (تصورات خیالی بعضی از بچه  از نیروهای عراقی) باعث شده بود که  بچه ها تمایل داشته باشند که با عاصی عکس یادگاری بیاندازند.

البته این نوع عکس های یادگاری،عادی بود و عکس های غیرعادی هم وجود داشت که در بعضی از آن ها عاصی در نقش یک بعثی بدست یکی از بچه ها اسیر شده بود و بچه ها این عکس ها را می گرفتند تا بعد به دوستان و آشنایان خود نشان دهند. (دستگیری اسیر عراقی)

از شاهکار این دوست شوخ ما این بود که یک روز عکس خودش را که روی زمین به حالت کشته شدن بود برای خانواده خودش فرستاد و آن بندگان خود به نیت اینکه عاصی شهید شده، آشفته شده بودند.

اضطراب و ناراحتی خانواده عاصی را فراگرفته و بلبشویی (آشفتگی و ‌نگرانی) در خانواده و محل ایجاد شده بود و همه می گفتند عاصی شهید شده و در همین هنگام عاصی وارد محله و خانه می شود و خانواده متوجه می شوند که این کار نامعارف توسط ایشان انجام شده و چون همه اخلاق ایشان را می دانستند زیاد به آن خرده نگرفتند،شاید هم چون عاصی شهید نشده بود همه ناراحت بودند

نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار