شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
کاریانا داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۴۰۲۴
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۶
توسط یکی از پژوهشگران نفت و گاز مارون:
مهندس محمد علیزاده، از کارکنان شرکت بهره­‌برداری نفت و گاز مارون موفق به ساخت یک پلیمر دوبعدی جدید از فلز روی و اتصال دهنده‌­های آلی از دسته پلیمرهای کوئوردیناسیونی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب به نقل از شرکت بهره ­برداری نفت و گاز مارون  این ترکیب پس ازتعیین ساختار دقیق با استفاده از تکنیک تفرق اشعه ایکس(Single-crystal X-ray diffraction analysis)، در پایگاه داده کمبریج به عنوان یک ترکیب جدیدثبت جهانی گردید.

علاوه بر این، از این پلیمر دو بعدی کامپوزیتی نیز تهیه شد که کامپوزیت تهیه شده راندمان بالاتری را جهت جذب رنگ‌های کاتیونی نشان داد.

از این پلیمر دو بعدی جهت حذف رنگ­های کاتیونی محلول در آب استفاده می‌شود  و به همراه کامپوزیت تهیه شده از آن، جذب انتخابی رنگ های کاتیونی محلول در آب امکان­پذیر می‌­شود.

نتیجه این پژوهش که توسط محمد علیزاده به عنوان پروژه دکتری با همراهی اساتید دانشگاه شهید چمران اهواز و دو تن از اساتید دانشگاه دگلی میلان ایتالیا  انجام شد، در نشریه Journal of Solid State   Chemistry از انتشارات Elsevier به چاپ رسید.

گفتنی است پلیمرهای کوئوردیناسیونی ( Coordination Polymer) دسته‌­ی جدیدی از مواد می‌­باشند که به خاطر خواص ویژه در حوزه‌های شيمی آلی و معدنی، بيوشيمی، مواد، الکتروشيمی و داروسازی، مورد توجه صنایع زیادی در سراسر جهان قرار گرفته‌­اند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار