تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۶۷۲۶
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۷
این همایش با هدف ارتقاء سطح علمی کارشناسان مسئول دفتر توانمند سازی زنان و خانواده بهزیستی سراسر کشور و آشنایی آنان با مصادیق توانمند سازی به منظور قادر سازی و توانمند نمودن زنان سرپرست خانوار برگزار شد.
تعداد 70 هزار نفر معلول در این استان تشکیل پرونده داده که نسبت به سایر استانها رقم بالایی محسوب می شود.به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان خوزستان نشست تخصصی کارشناسان مسئول توانمند سازی زنان و خانواده بهزیستی سراسر کشور به مدت 2 روز در مجتمع فتح المبین بهزیستی شهرستان اهواز با حضور مدیر کل دفتر زنان و خانواده وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی، مدیر کل دفتر آسیبهای اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاونت امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور،  معاون امور اجتماعی استانداری استان خوزستان، مدیر کل بهزیستی استان خوزستان و تعداد بیش از 100 نفر از کارشناسان مسئول حوزه اجتماعی کل استانها درحال برگزاری است.

این همایش با هدف ارتقاء سطح علمی کارشناسان مسئول دفتر توانمند سازی زنان و خانواده بهزیستی سراسر کشور و آشنایی آنان با مصادیق توانمند سازی به منظور قادر سازی و توانمند نمودن زنان سرپرست خانوار برگزار شد.

صدیق راد مدیر کل بهزیستی استان خوزستان ضمن خوش آمد گویی به شرکت کنندگان در این همایش گزارش مختصری از فعالیتهای صورت گرفته توسط این اداره کل ارائه کرده و اعلام نمود: بهزیستی

استان خوزستان مانند سایر استانهای دیگر در سه حوزه و با بیش از 53 وظیفه تخصصی در حال فعالیت بوده که در حوزه توانبخشی تعداد 14 هزار نفر بطور مستقیم تحت پوشش قرار گرفته اند و مستمری بگیر هستند. همچنین تعداد 70 هزار نفر معلول در این استان تشکیل پرونده داده که نسبت به سایر استانها رقم بالایی محسوب می شود.

وی با اشاره به وضعیت خانوارهای تحت پوشش بهزیستی استان خوزستان اعلام کرد: در حوزه اجتماعی و به خصوص در زمینه امور زنان و خانواده در قسمت مستمری بگیران، ما بالاترین افراد تحت پوشش را در بین کل کشور داریم یعنی نزدیک به 30 هزار خانوار که استان تهران که استان دوم می باشد نزدیک به 11 هزار خانوار تحت پوشش داردواز تعداد یاد شده آبادان به تنهایی تعداد 6 هزار خانوار را تحت پوشش داردکه از بعضی استانها نیز بیشتر می باشد.

مدیر کل بهزیستی خوزستان در زمینه موفقیتهای حاصله بیان داشت: فعالیت خیلی خوبی که در حوزه امور اجتماعی صورت گرفته است اجرای طرح بهره مندی زنان از بیمه اجتماعی است که در این خصوص تعداد 4 هزار خانوار تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته اند.

در ادامه این همایش آقای نفریه معاونت امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در خصوص نوع فعالیت های اخیر دفتر توانمند سازی خانواده اظهار نمود: دفتر توانمند سازی خانواده و زنان یکی از دفاتر پر کار و موفق حوزه اجتماعی است و فعالیتهای که در چند سال اخیر صورت گرفته اگر بی نظیر نباشد کم نظیر است .

وی اضافه کرد این دفتر بحدی پر نشاط  و موفق بوده که زمانی بیمه زنان سرپرست خانوار برای همه ما یک هدف دور دست و رویایی بود که بحمد الله امروز تعداد نفرات زنان تحت پوشش بیمه اجتماعی بین 15 الی 5 سال به 55 هزار زن شهری و 44 هزار زن روستایی می رسد که این امر بطور حتم گویای همت و تلاش دست اندرکاران دفتر امور زنان بهزیستی کل استانها می باشد.

وی در پایان اظهار نمود: استان خوزستان در خصوص پرداخت مستمریها رتبه اول را بخود اختصاص داده و در غیر از مستمریها یعنی در کل بودجه دفتر حوزه معاونت اجتماعی و دیگر دفاتر مختلف رتبه دوم را حائز شده است که با این وصف می توان گفت این استان در چند سال اخیر یکی از استانهای موفق ما در زمینه توانمند سازی بوده است.

در پایان افتتاحیه این همایش مدیران کشوری به اتفاق مدیران و مسئولین بهزیستی استان از تعدادی از مجتمع های خدمات بهزیستی و گروههای همیار و چند مرکز فعال در حوزه اجتماعی بهزیستی اهواز بازدید و از نزدیک با نحوه فعالیتهاو موفقیتهای آنان آشنا و از زحمات آنان تقدیرو تشکر نمودند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار