تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۶۸۲۹۶
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸
عضو شورای شهر آبادان با اشاره به ساماندهی دستفروشان خیابان امام خمینی(ره) این شهر گفت: چنانچه عده‌ای از دستفروشان نتوانند در غرفه های محل جدید در بازار شب مستقر شوند، می‌توانند نسبت به عرضه اجناس در فضای باز اطراف این بازار اقدام  کنند.

حمید حنظل عیدانی عنوان کرد: یکی از ناهنجاری‌های شهر آبادان پدیده دستفروشی است که متاسفانه به دلیل نبود فرصت‌های شغلی، بسیاری از افراد برای امرار معاش به آن روی می‌آورند.

وی افزود: در بیشتر شهرهای ایران و حتی دنیا نیز دستفروشی وجود دارد ولی شدت و نحوه ارایه این پدیده در شهر آبادان به‌خصوص در مرکز شهر و به ویژه اطراف خیابان امام خمینی(ره) به یک ناهنجاری اجتماعی تبدیل شده بود.

رییس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر آبادان با بیان اینکه ساماندهی دستفروشان درخواست عمده مردم، واحد‌های صنفی و بازاریان بوده است، گفت: شورای اسلامی شهر درخواست‌های بسیاری از سوی مردم و کسبه جهت ساماندهی این افراد داشت و بنابراین به عمده دستفروشان محدوده خیابان امام اعلام شد که نسبت به تعیین وضعیت خود به شهرداری مراجعه کنند تا برای اسکان آن‌ها در مجموعه بازار شب که مشتمل بر 220 غرفه مناسب است، اقدام شود.

وی افزود: چنانچه عده‌ای از دستفروشان نتوانند در این غرفه‌ها مستقر شوند، می‌توانند نسبت به عرضه اجناس در فضای باز اطراف این بازار اقدام  کنند.

حنظل عیدانی با اشاره به مشکلات بازار شب نیز اظهار کرد: مقرر شد مشکلات آن بازارچه برطرف و برای اسکان دستفروشان و جانمایی محل بازار، اجاره 6 ماه نخست غرفه‌ها نیز توسط شهردار ی پرداخت شود.

وی تصریح کرد: امید است این بازارچه به زودی به بازار سوغات آبادان تبدیل شود و دستفروشان از فرصت به دست آمده بهره لازم را ببرند.

رییس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر آبادان همچنین با اشاره به ساماندهی ترمینال برون شهری و دستفروشان خیابان امام خمینی(ره) گفت: لازم است شهرداری با همکاری دیگر نهادهای ذی‌ربط نسبت به ساماندهی دستفروشان خیابان یک احمد‌آباد و فرعیات آن نیز اقدام کند.

وی ادامه داد: همچنین لازم است برای برطرف کردن برخی پدیده‌های ناخوشایند همچون سد معبر، تکدی‌گری و وجود احشام سرگردان که موجبات نارضایتی شهروندان را به‌وجود آورده است، تلاش کرد.

به گزارش ایسنا؛ شهرداری آبادان روز چهارشنبه هفته گذشته برای اجرای طرح ساماندهی دستفروشان خیابان امام و تغییر چهره این بازار از به‌هم ریختگی و شکل سنتی، اقدام به انتقال دستفروشان به بازار شب کرد. 

نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار