تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۶۸۴۱۴
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۳
مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خبر داد:
صادقی: ضریب استحصال شکر در طراحی کارخانه‌ های توسعه نیشکر 10 درصد تعریف شده بود اما خوشبختانه به یاری همکاران خلاق ما این ضریب استحصال امسال به 11.4 درصد رسید.
شوشان: نسیم صادقی از تولید بیش از 583 هزارتن شکر در سال گذشته خبر داد و گفت: ضریب استحصال شکر در طراحی کارخانه‌ های توسعه نیشکر 10 درصد تعریف شده بود اما خوشبختانه به یاری همکاران خلاق ما این ضریب استحصال امسال به 11.4 درصد رسید و تقریباً تمامی واحد های تابعه از این ضریب 10 درصد عبور کرده‌ اند و توانستند، استانداردهای تعریف شده را پشت سر بگذارند همین تلاش باعث شد با توجه به بروز عوارض محیطی همچون سرمازدگی، در مجموع به تولید 583 هزارتن شکر برسیم.


مدیر عامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: توسعه نیشکر سهمی 40 درصدی در تولید شکر در کشور دارد و امسال علاوه بر تولید 562 هزار تن شکر، با اخذ مجوزهای لازم جهت واردات حدود 230 هزار تن شکر خام (در راستای استراتژی ادغام تولید و تجارت) ظرفیت تامین حدود 800 هزار تن شکر در کشور را محقق خواهد کرد و این امر خوزستان را تبدیل به بزرگترین و مهمترین تامین کننده یک محصول استراتژیک در کشور کرده است.

صادقی با اشاره به اختصاص بودجه 26 میلیارد تومانی تحقیقات در سال گذشته افزود: 76 طرح پروژه تحقیقاتی کاربردی در دستور کار موسسه تحقیقات این شرکت قرار گرفته است که 80 درصد آنها کاربردی، توسعه ای و پایه  و6 درصد جهت‌دار می باشد. 9 طرح در حوزه به‌نژادی، بیوتکنولوژی، اصلاح نژاد بر اساس مطالعات مولکولی و کشت بافت، 28 طرح در حوزه گیاه پزشکی، آفات و بیماری‌های گیاهی، علف های هرز و غیره، 20 طرح در حوزه به‌زراعی، آبیاری، زه‌کشی، خاک‌شناسی، تغذیه گیاه و زراعت و 14 طرح در زمینه ماشین‌ آلات و مکانیزاسیون بوده است.

وی گفت: در حوزه صنعت، تحقیقاتی  با هدف عارضه یابی انجام شد که در نهایت توانستیم 14 حوزه اصلی و 26 عارضه فرعی را بیابیم که در کار گروههای ویژه به آنها پرداختیم.  همچنین طراحی و پیاده‌سازی نرم‌افزار محاسبات و شبیه سازی کارخانه شکر خام برای تحلیل عملکرد نقاط بهینه تولید یکی دیگر از دستاوردهای تحقیقاتی بود که در کنگره جهانی Issct در سال 2016 این گزارش ارائه شد.

وی با اشاره به همکاری موسسه تحقیقات نیشکر با 9 موسسه تحقیقاتی و دانشگاه های  داخلی و خارجی اظهار داشت: همکاری با موسسات تحقیقاتی بین‌المللی هند و آلمان، برگزاری بیش از 5 هزار نفر ساعت دوره‌های آموزش تخصصی و انتشار 4 کتاب تالیفی و ترجمه در سال 95 برخی از فعالیت های تحقیقاتی که در موسسه تحقیقات شرکت توسعه نیشکر انجام شده است و برخی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار