تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۶۹۶۲۵
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۴
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان:
مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: دولت ضمن رعایت قانون، منویات رهبری را در اجرای سند 2030 بی کم و کاست انجام می دهد.
 مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: دولت ضمن رعایت قانون، منویات رهبری را در اجرای سند 2030 بی کم و کاست انجام می دهد.

محمد تقی زاده روز سه شنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سند جهانی توسعه پایدار 2030 با موضوع ارتقاء سطح سواد و افزایش کیفیت آموزش، یکی از اسنادی است که در صورت مغایرت با اعتقادات مذهبی، دینی، ملی ،عرفی و فرهنگی جامعه در کشورمان به مرحله اجرا در نمی آید.

وی با بیان اینکه این دستور کار دارای 17 هدف اصلی و 169 هدف ویژه است، افزود: البته در ارتباط با این سند انتقاداتی وجود دارد و قرار شد شورای عالی انقلاب فرهنگی در این خصوص یک جلسه فوریتی تشکیل دهد که به دلیل ایام انتخابات،به تعویق افتاده است.

تقی زاده با تاکید بر اینکه همواره نظر رهبری در همه مسائل فصل الخطاب محسوب می شود، گفت: بی شک هر بخشی از این طرح که در کشور درست تشخیص داده شود و مطابق با ارزشهای دینی و مذهبی ما باشد به مرحله اجرا در می آید و دولت نیز کاملا بر این موضوع تاکید دارد.

وی در ادامه افزایش آگاهی های مذهبی، سیاسی و اجتماعی را از ضروریات یک جامعه عنوان کرد و گفت: نیاز جامعه امروز درک، فهم و معرفت درباره هویت دینی و مذهبی است که این امر راز ماندگاری فرهنگ ما به شمار می آید.

مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان این استان را محل ظهور اولین تمدن‌ها دانست و گفت: خوزستان دروازه ورود تشیع کشور به شمار می آید از این رو برای قرار گیری در بستر توسعه و پیشرفت باید درک و شناخت کاملی از این پیشینه غنی مذهبی پیدا کنیم.

برچسب ها: سند 2030
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار