تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۷۴۹۴۴
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵
کارگران گروه ملی اهواز خواستار پرداخت معوقات خود شدند / نزدیک به 6 ماه است که حقوق های کارگران پرداخت نشده است
ما شعار سیاسی نمی دهیم و اصلا کاری هم به سیاست نداریم فقط حقمان که برای آن عرق ریخته ایم را می خواهیم


تعداد از کارگران گروه ملی صبح شنبه با حضور صنفی خود در مقابل بانک ملی مرکزی اهواز خواستار دریافت مطالبات و حقوق معوقه خود شدند.

این کارگران اعلام کردند چند ماه معوقات و حقوق نگرفته اند و مسئولان این شرکت به وعده های خود عمل نکرده اند و همین امر کارگران را در بحث معیشت با مشکل مواجه کرده است.

یکی از کارگران گروه ملی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: نزدیک به 6 ماه است که حقوق های کارگران پرداخت نشده است.

وی بیان کرد: صبح امروز برای چندمین بار به بانک ملی سرپرستی اهواز مراجعه کرده ایم ولی با درهای قفل شده آن مواجه شدیم. این کارگر تصریح کرد: بازگشایی مدارس نزدیک است و ما حتی توان خرید یک مداد یا پاک کن را برای فرزندانمان نداریم چه برسد به مبالغ سنگینی که مدارس از ما می خواهند.

وی تاکید کرد: الان ماه ها است که در هزینه درمان و خرج و مخارج عادی یک منزل مانند تهیه نان مانده ایم و نمیدانیم چه کنیم. این کارگر توضیح داد: ما شعار سیاسی نمی دهیم و اصلا کاری هم به سیاست نداریم فقط حقمان که برای آن عرق ریخته ایم را می خواهیم.

وی گفت: کارگران این شرکت از 2 ماه پیش اعتراضات خود را به مدیران شرکت اعلام کرده اند و مدیرعامل این شرکت به آن‌ها وعده 10 روزه پرداخت حقوق را داد اما به گفته کارگرها هنوز این اتفاق میسر نشده است.

بر اساس این گزارش، ﮔﺮﻭﻩ ﻣﻠﯽ ﺻﻨﻌﺘﯽ ﻓﻮﻻﺩ ﺍﯾﺮﺍﻥ از معدود تولیدکنندگان بزرگ محصولات نوردی با ظرفیت سالیانه یک میلیون و 435 هزار تن فرآورده های فولادی و 430 هزار تن شمش فولادی و بیش از سه هزار نفر نیروی کار متخصص و متعهد است که در شرق اهواز قرار دارد.

این شرکت در سال 88 به بخش خصوصی واگذار شد و در پی مطرح شدن پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی در سال 1390 تاکنون زیر نظر دادستانی و مدیران منصوب آن اداره شده است. 

بلاتکلیفی این شرکت موجبات زیان انباشته در این مجتمع عظیم فولادی را فراهم کرده و کارگران و پیمانکاران این شرکت تاکنون چندین بار برای مطالبات خود تجمع کرده اند. شرکت گروه ملی فولاد اسفند پارسال به بانک ملی واگذار شد.

 بانک ملی سیاست خود را برای گروه ملی فولاد مشخص کند

معاون امور اقتصادی استاندار خوزستان با اشاره به تجمع کارگران گروه ملی فولاد ایران، گفت: بانک ملی سیاست خود را برای حل مشکلات این شرکت به طور مشخص ارائه کند

سید علی بحرینی مقدم اظهار کرد: هیات مدیره گروه ملی فولاد ایران باید تصمیمات خوبی را برای حل مشکلات خود در نظر بگیرد . وی افزود: در گذشته مشکل گروه ملی فولاد ایران مشخص نبودن سهامدار این شرکت بود اما اکنون سهام عمده این شرکت با مالکیت 68درصدی در اختیار بانک ملی ایران است .

معاون امور اقتصادی استاندار خوزستان تصریح کرد: بانک ملی باید در بحث سرمایه در گردش این کارخانه و سرمایه ثابت مورد نیاز برای این شرکت ورود کند و سیاست خود را برای حل مشکلات به طور مشخص ارائه دهد .

بحرینی مقدم عنوان کرد: استاندار خوزستان و معاونت امور اقتصادی استانداری پیگیر مسایل و مشکلات کارگران و وضعیت گروه ملی فولاد ایران هستند تا شاهد حل مشکلات این شرکت و پرداخت حقوق کارگران باشیم . امروز جمعی از کارگران و کارکنان گروه ملی فولاد ایران در اعتراض به عدم پرداخت حقوق خود با پهن کردن سفره خالی در مقابل سرپرستی بانک ملی ایران در اهواز تجمع کردند.نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار