تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۷۸۳۴۰
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۸
مردم صیدون در استان خوزستان صبح امروز به دلیل نبود امکانات رفاهی -شهری جلو ساختمان بخشداری این شهر تجمع اعتراضی برپا کردند. تجمع مردم بخش صیدون از توابع شهرستان باغملک نسبت به نبود امکانات رفاهی از جمله بانک ، بیمارستان و جاده ارتباطی مناسب است.

بخش صیدون با ۲۰ هزار نفر جمعیت  در  ۳۵کیلومتری جنوب شهرستان باغملک استان خوزستان قرار داردکه بیشتر مردم آن  بهمیی سردسیر هستند  .

به گفته یکی از شهروندان صیدون،این تجمع  که صبح امروز - سه‌شنبه 18مهرماه جاری آغاز شده وتا -لحظه تنظیم خبر - نیز ادامه دارد در اعتراض به نبود خدمات رفاهی در منطقه است به طوری که مرد ماین بخش برای انجام امور بانکی خود باید به نزدیکترین شهر مجاور بروند زیر این صیدون تنها   یک عابربانک دارد که بیشتر اوقات نیز خراب است.

مطالبات  مردم به‌حق است

بخشدار صیدون نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا‌،مطالبات مردم را به‌حق خواند و گفت: مردم صیدون مدتی است با این مشکلات مواجهند اما در آخرین سفر استاندار به ‌منطقه‌که اوایل مهرماه جاری بود قرار شد در سریع‌ترین زمان ممکن بخش‌بزرگی‌ از این مشکلات برطرف شود .

 مختار نیک‌مقامی با اشاره به اینکه در حال حاضر نقاط حادثه‌خیز منطقه مشخص و تا حدودی رفع خطر شده‌است افزود : مسیر راه صیدون به باغملک نیز به طول 5کیلومتر اصلاح وبهسازی‌ شد.

و‌ی درباره آب شرب منطقه نیز گفت:‌اگر چه اداره آب شهری شهرستان به قول خود عمل‌نکرد اما در  مدت کوتاهی که به عنوان بخشدار صیدون به انجام وظیفه مشغولم یک دستگاه آب شیرین‌کن خریداری  و یک حلقه چاه در منطقه نیز نصب شد و در حال حاضر منتظر دستگاه پمپ آب شهری هستیم که به محض رسیدن مشکل آب منطقه نیز  برطرف خواهد‌شد. 

 بخشدار صیدون همچنین درباره وضعیت برق منطقه نیز گفت: 3 نقطه زمین به سازمان برق شهرستان معرفی کردیم که امیدواریم پس از بررسی‌های کارشناسی پست برق منطقه نیز راه‌اندازی شود.

 وی‌ در پایان درباره نبود‌ درمانگاه و یا بیمارستان در بخش صیدون گفت:براساس اجرای پروژه‌های طرح‌سلامت بخشی از "درمان‌بستر"صیدون راه‌اندازی شده‌است ولی همچنان منتظر تجهیزات آزمایشگاهی‌، رادیولوژی و.... هستیم تا با کمیت وکیفیت بیشتر به مردم خدمات‌دهی کنیم. 


صِیدون در استان خوزستان است.  این شهر از توابع شهرستان باغ‌ملک و مرکز بخش صیدون است که خود نیز به دو قسمت صیدون شمالی و صیدون جنوبی تقسیم می‌شود. چندین روستای بزرگ و حاصلخیز، در اطراف صیدون وجود دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به سرآسیاب و ماوی و روستای دره بنیاب و طلاور و علاء، رودزیر و خود شهر صیدون اشاره کرد.

در این مناطق برنج بسیاری کشت می‌شود که یک نوع آن چمپا نام دارد.

زبان مردم منطقه صیدون لری با گویش بهمئی است. که دنباله زبان اوستایی است.
/ایلنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار