تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۸۱۱۰۰
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۸
سرپرست اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان شوش گفت:
رقیه محمودی با اشاره به نتایج مثبت ایجاد اشتغال در روستاها، اظهار کرد: روستاها به عنوان یک واحد تولیدی بزرگ می‌توانند با ارائه محصولات خود به بازار و یا فرآوری این محصولات موجب رونق واحدهای تولیدی شوند.
سرپرست اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان شوش گفت: اجرای طرح روستا تعاون با هدف ایجاد اشتغال هدفمند و پایدار روستائیان انجام می‌شود.

رقیه محمودی با اشاره به نتایج مثبت ایجاد اشتغال در روستاها، اظهار کرد: روستاها به عنوان یک واحد تولیدی بزرگ می‌توانند با ارائه محصولات خود به بازار و یا فرآوری این محصولات موجب رونق واحدهای تولیدی شوند.

وی تحرک و پویایی را از ویژگی‌های بارز تعاونی‌ها خواند و گفت: طرح تعاون روستا با محوریت استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها در روستاها اجرا می‌شود.

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ادامه داد: ایجاد فرصت‌های شغلی جدید در روستاها، بهبود منزلت اجتماعی و اقتصادی مردم روستا، توسعه پایدار مناطق روستایی، رشد و توسعه روستاهای هدف ،سازماندهی سرمایه‌های خرد، افزایش مشارکت مردمی و پیشگیری از مهاجرت و ایجاد شرایط لازم برای مهاجرت معکوس از اهداف این طرح است.

محمودی در ادامه با اشاره به اینکه «روستا تعاون» یکی از مهم‌ترین طرح‌های اشتغال‌زایی در مناطق روستایی در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است، خاطر نشان کرد: راه‌اندازی تعاونی در مناطق روستایی یکی از مهم ترین اولویت‌های اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شوش است که تاکنون ۲۶ روستا در شهرستان برای اجرای این طرح از سوی سازمان برنامه و بودجه به‌عنوان روستاهای هدف انتخاب شدند.

وی به ظرفیت و پتانسیل بالای روستاهای این شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به استعداد شهرستان در بخش کشاورزی، گردشگری و صنعتی، فرصت مناسبی است که برای ایجاد اشتغال دست به‌کار شویم و از این فرصت برای رفع معضل بیکاری اقدام کنیم.

محمودی افزود: با توجه به ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با نرخ سود تسهیلات بانکی ۶ درصد، بانک کشاورزی، پست بانک، توسعه تعاون و صندوق‌های کارآفرینی امید و حمایت از توسعه سرمایه گذاران در بخش کشاورزی به‌عنوان بانک‌های عامل به شمار می‌روند.

وی دامنه شمول این آیین نامه را شامل فعالیت‌های اقتصادی بخش غیر‌دولتی با اولویت رسته‌های اقتصادی پر‌اشتغال در مناطق هدف اجرای طرح، اعم از ایجادی، تکمیلی و توسعه در بخش‌های کشاورزی، خدماتی، معادن کوچک و صنایع دستی عنوان کرد و از بخشداران و دهیاران و افراد تحصیل کرده و معتمد روستا خواست تا با هماهنگی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شوش از این  فرصت در جهت توانمندسازی روستاها استفاده کنند.

خبرنگار:سمیه اکبری
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار