تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۸۱۸۹۶
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۲
آبادان - شوشان؛ مدیر عامل شرکت گسترش صنایع معدنی کاوه پارس گفت:تکنولوژی کارخانه اروپایی است و کوره بکار گرفته در آن ۳۲‌ مشعلی و با آخرین سطح تکنولوژی‌های کوره‌های نورد است .
شوشان آبادان ؛ محمد اتابک در مراسم افتتاح کارخانه نورد شرکت فولاد کاوه اروندخرمشهر که امروز شنبه با حضور جهانگیری معاون اول رییس جمهور به بهره برداری رسید اظهار کرد : کارخانه فولاد اروند خرمشهر با ویژگی‌های خاص در خرمشهر به مرحله اجرا رسید.

وی بیان کرد : این طرح با سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان و از طریق شرکت گسترش صنایع معدنی کاوه پارس اجرا شد و بدون تردید در مجموع اثار مثبتی را به دنبال خواهد داشت .

وی افزود: این طرح به آب‌های آزاد و کریدورهای صادراتی دسترسی دارد و علاوه بر این از شرایط مناسبی برای صادارت به عراق برخوردار است. امیدواریم موضوعات محرومیت زدایی و اشتغال پایدار در راستای اقتصاد مقاومتی در این طرح دیده شود .

اتابک تصریح کرد: برای آماده سازی طرح، کل مجموعه نمک زدایی شد. دفع آب‌های سطحی، کانال‌های زهکشی و کاشت بیش از ۹ هزار اصل درخت پیش از آغاز کار در محل احداث کارخانه صورت پذیرفت. با توجه به بستر ناپایدار کارخانه، ۵ هزار شمع کوبی وشمع  ریزی در محوطه کار شده است .

وی با بیان اینکه 70 هزار مترمکعب خاکبرداری و ۷۵ هزار مترمکعب در این طرح بتن ریزی شده است، گفت: در این طرح همچنین ۷۵۰۰ تن اسکلت و بیش از ۴ هزار و ۲۰۰ تن ماشین‌آلات توسط نیروهای بومی استان نصب شده است .

اتابک با بیان اینکه عملیات اجرای کارخانه فولاد اروند خرمشهر سال ۹۳ آغاز و در سال ۹۶ به پایان رسید، گفت: تکنولوژی کارخانه اروپایی است و کوره بکار گرفته در آن ۳۲‌ مشعلی و با آخرین سطح تکنولوژی‌های کوره‌های نورد است .

در ادامه این مراسم ولی الله حیاتی فرماندار خرمشهر گفت: در دولت تدبیر و امید اقدامات‌ موثری در جهت توسعه خرمشهر برداشته شده و زیرساخت‌های توسعه در بخش‌های صنعت، کشاورزی و سایر بخش‌ها آماده است که امیدواریم با حضور سرمایه گذاران داخلی، خارجی و بخش خصوصی و دولتی موضوع اشتغال جوانان آبادان و خرمشهر مورد توجه و عنایت دولت قرار گیرد .

وی افزود: در سایه تلاش های استاندار خوزستان و هیات مدیره منطقه آزاد اروند اقدامات موثری در راستای توسعه شهرستان خرمشهر برداشته شده است اما تا رسیدن به نقطه آرمانی فاصله داریم که امیدواریم با برنامه ریزی های مدونی که صورت خواهد پذیرفت بتوانیم به این نقطه برسیم.
 

انتهای پیام/.


*** خبرنگار : نجمه ایرانیان ***
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار