تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۸۴۸۱۹
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۲

شوشان - محسن بابادی / آنالیزور و تحلیلگر فوتبال : در مسابقه رفت جام حذفی فوتبال اسپانیا مابین دو تیم بارسلونا و والنسیا، آبی اناری ها موفق شدند با درخشش سوارز و خصوصا مسی والنسیا را ناامیدتر از قبل راهی بازی برگشت نمایند. بارسا یک گل در دقیق 67 به ثمر رساند و چندین گل را هم نزد. حریف نیز حرف خاصی برای گفتن نداشت. لذا با تاکتیک پرسینگ و نزدیکی خطوطش به یکدیگر پرتعداد دفاع می کرد. البته در رویاهایش چشم به ضد حملات نیز داشت. حتی از دقیقه 67 به بعد که در نتیجه عقب افتاده بود، به جز یک مورد که توپ بارسا لو رفت و در یک ضد حمله می توانست بسیار خطر ساز شود، کار خاصی از پیش نبرد.

آنچه برایم از همه چیز مهمتر است، نحوه به ثمر رسیدن گل سوارز از روی هایپر پاس لیونل مسی است. جایی که مسی با یک ابرپاس بسیار دقیق 15 متری که سانتری چیپ مانند بود، 8 بازیکن والنسیا از جمله دروازبان این تیم را سورپرایز و از بازی خارج کرد. در حقیقت مسی پاس را آنقدر دقیق و متبحرانه از روی سر مدافعین و فضای مابین آنان ارسال نمود که بزرگترین ابررایانه ها نیز قدرت محاسبه مکان و زمان حضور سوارز در نقطه مورد نظر، جابجایی بازیکنان حریف، نوع تفکر و حالات آنان و نحوه و زاویه عبور توپ را نداشتند.

تنها شکلی که مسی می توانست پاس بدهد، همان چیزی بود که دیدید. پاسی که هیچ کدام از شما نیز حدسش را نمی زدید. این پاس به قدری زیبا و استادانه بود که ارزش صدها بار دیدن را دارد. مسی یعنی این. این سانتر خلاصه ای از 15 سال بازیگری حرفه ای وی بود. مطمئن باشید اگر بازیکن دیگری می توانست چنین پاسی بدهد، امروز بجای مسی صاحب این همه رکورد دست نایافتنی و 5 توپ طلا بود. مسابقات زیادی در طول دوران عمرم دیده ام، اما اجازه دهید این پاس مسی را بهترین پاس قرن که تا به اینجای کار دیده ام بنامم. پاسی که نبوغ ذاتی، هوش بالا، تمرکز عجیب، دقت خارق العاده، مهارت فوق العاده، سرعت عالی، تایمینگ مناسب، شدت کافی، انتخاب قسمت مناسبی از پا، موقعیت سنجی و مکان یابی بی نقص، محدودیت دید در لحظه ارسال و همه چیزش فراتر از سطح فوتبال کره زمین بود. اگر کسی بخواهد مسی را بشناسد، میبایست فقط به همین یک پاس اکتفا کند تا متقاعد شود که این بازیکن چقدر بزرگ است. بدون هیچگونه تردیدی لیونل

مسی ابراسطوره بی بدیل، بی رقیب و تکرار ناشدنی دنیای فوتبال در قرن 21 است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار