تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۸۵۹۴۳
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۹
آبادان _ شوشان ؛ پتروشیمی امیرکبیر به دنبال انجام پروژه انتقال روان آبهای سطحی مجتمع به سمت سيستم پسابهای صنعتی ، موفق به حذف انتقال پسابهای آلوده به سمت بيرون مجتمع شد.
شوشان آبادان ؛ شهداد همتیان ، امروز دوشنبه ، اظهار کرد: ما بر این باور هستیم که برای مقابله با آلاينده های احتمالی و کنترل نقاط با پتانسیل آلودگي و نشر مواد آلاینده به محیط، باید در اولین اقدام سیستم استاندارد مدیریت زیست محیطی ISO140001 و HSE-MS را اجرا کرده و در این راستا  با تشکیل کمیته ها و بررسی فرآیندهای هر واحد جنبه های زیست محیطی و پیامدهای آنها را شناسایی کنیم.
وی افزود: همچینن  به منظور کنترل این جنبه ها، بر اساس استراتژیک سازمان اهداف مشخص، اقدام اصلاحی و پروژه هایی در جهت کاهش آلایندگی در سه بخش پساب، پسماند و آلاینده های اتمسفری تعریف شود.  
رئیس محیط زیست شرکت پتروشیمی امیرکبیر به یکی از اقدامات  انجام شده در خصوص پساب اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات اصلاحی مهم، کنترل و پایش مداوم روان آب های سطحی به سمت خوریات بوده که با بررسی نقاط با پتانسیل نشت پساب صنعتی به سطح سایت، نسبت به کاهش و حذف آن ها اقدام  نموديم ،پتروشیمی امیرکبیر در چند سال گذشته همواره تلاش کرده در راستای الزامات سازمان حفاظت  محیط زیست مدیریت مناسبی بر خروجی روان آب هاي سطحي  به بيرون مجتمع داشته باشد که آلودگی را به حداقل برساند.
همتیان اضافه کرد: به دنبال بررسی های انجام شده به کمک واحدهای عملياتی ( بهره برداری ، خدمات فنی  و تعميرات )  بعد از پایش ها و اندازه گیری صورت گرفته  پروژه  كاهش پساب هاي سطحي و انتقال آنها به مسير هاي  پساب های صنعتی اجرا و در دوره های متعدد مورد پايش و تاييد قرار گرفت .  
وی در ادامه از حذف روان آبهای سطحی آلوده سايت  به سمت محیط بیرون مجتمع خبر داد و گفت: از اوایل سال 94 با همکاری واحدهای عملیاتی موفق به حذف پساب های آلوده به بیرون مجتمع شدیم،در چند ماه گذشته نیز پایش های مداومی با موفقیت انجام شده و در حال حاضر نیز در حال انجام ميباشد . اين روند پايش ها از سوی سازمان حفاظت محيط زيست و محيط زيست سازمان منطقه ويژه نيز در حال انجام می باشد كه تاييدی بر پروژه است.  
رئیس محیط زیست شرکت پتروشیمی امیرکبیر در پایان خاطرنشان کرد این امر در راستای اجرای  قوانین، مقررات و الزامات محیط زیست در جهت کاهش آلودگی های منطقه و محيط های آبی بوده است، اجرای دقیق روش های اجرایی، دستورالعمل ها و قوانین محیط زیست مسیری مطمئن در جهت حفظ منابع و محیط و تعامل نزدیک با سازمان حفاظت محیط زیست می باشد.
به گزارش شوشان ؛  مجتمع پتروشیمی امیرکبیر در بندرامام در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر در جنوب خوزستان و در زمینی به مساحت 55 هکتار واقع است.
مجموع کل تولیدات پتروشیمی امیرکبیر در 6ماه نخست سال 96 نسبت به مدت مشابه پارسال از 598 هزار و 159 تن به 617هزار و 129 تن افزایش پیدا کرده و مجموع کل تولیدات در سه ماه دوم سال 96 با رشد 29 درصدی نسبت به سه ماه دوم 95از 264 هزار تن به 341 هزارتن افزایش یافته است.  
این شرکت با تولید ١١٦ هزار تن انواع محصولات خود در شهریور امسال رکورد تولید خود را شکست.
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار