تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۸۶۰۴۵
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۸
سفیر صلح در ایران:
رویا لقمانیان :خوزستانی ها به دلیل آلودگی زیست محیطی آسیب جدی دیده اند و این استان نیاز به نفس تازه دارد.
رویا لقمانیان که مسافت تهران تا آبادان را برای نه گفتن به گرد و غبار رکاب زده ، روز سه شنبه در  آبادان اظهار کرد:هدف از این رکاب زدن این است تا مشکلات مردم خوزستان را احساس کنم.

وی افزود:با سفر به خوزستان روستاها و شهرهای این استان را رکاب خواهم زد تا درد و رنج مردم مظلوم این استان را احساس کنم.

سفیر صلح در ایران گفت:خوزستان پس از سال ها آلودگی زیست محیطی و گرد و غبار، نیاز به تنفس تازه دارد.لقمانیان توجه بیشتر مردم و مسئولان به محیط زیست در خوزستان را خواستار شد و اظهارکرد: 
حمایت بی دریغ دولت و سایر دست اندرکاران، برای نیل به اهداف زیست محیطی در راستای تحقق اصل 50 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در قبال خوزستان باید رعایت شود.

وی گفت:تاکنون به عنوان سفیر صلح به حدود 20 کشور آفریقایی، اروپایی و عربی پای پیاده و یا با دوچرخه سفر کردم و دراین سفرها همیشه ایران و فرهنگ ایران را فراتر از دیگر کشورها دیدم.

سفیر صلح در ایران میهمان نوازی را بارزترین ویژگی مردم ایران دانست و افزود: مردم دیگر کشورها وقتی این نوع برخورد و شیوه رفتاری را از من به عنوان یک ایرانی دیدند شیفته این فرهنگ شدند.

رویا لقمانیان ابتدای هفته جاری وارد خوزستان شد و روز سه شنبه با حضور در آیین درختکاری و منابع طبیعی در آبادان خواستار رسیدگی به مشکلات زیست محیطی خوزستان شد.

/ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار