تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۸۸۴۷۶
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۱
روز گذشته عده ای از مردم کازرون در اعتراض به موضوع جدا شدن بخش هایی از این شهر تجمعی برگزار کردند که اخبار ضد و نقیضی از این تجمع به گوش می رسد.
برترین ها: روز گذشته عده ای از مردم کازرون در اعتراض به موضوع جدا شدن بخش هایی از این شهر تجمعی برگزار کردند که اخبار ضد و نقیضی از این تجمع به گوش می رسد.

خبرگزاری فارس درباره تجمعات شب گذشته این گونه نوشته: دعوت به تجمع در کازرون درحالی صورت گرفته است که پیش از این معاون‌اول رئیس‌جمهور و استاندار فارس از منتفی شدن طرح موسوم به انتزاع کازرون خبر داده بودند. در دو ماه گذشته اعتراضات گسترده‌ای در کازرون نسبت به ایجاد شهرستان جدید کوه‌چنار صورت گرفته بود که جمعیت حاضر در برخی تجمعات بیش از 5 هزار نفر تخمین زده می‌شد.

این برای نخستین بار است که تجمعات کازرون به خشونت کشیده می شود، شب گذشته عده ای با سر دادن شعار و به آتش کشیدن یکی از مقرهای پلیس کازرون، فضا را ملتهب کردند که پلیس و سایر نهادهای امنیتی هنوز جزئیاتی از اتفاقات اخیر اعلام نکرده‌اند.

نماینده شیراز: اطلاعی از اتفاقات کازرون ندارم

اعتماد آنلاین در همین زمینه نوشت: مسعود رضایی، عضو مجمع نمایندگان استان فارس و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی می‌گوید از اتفاق‌های دیشب کازرون خبری ندارد و اگر هم خبر داشت آن را پیگیری نمی‌کرد. او می‌گوید کازرون خودش نماینده دارد و پیگیری این مساله به نماینده‌های دیگر مربوط نیست.

درگیری در کازرون در غیاب نماینده این شهر؟!

در حالی که اخبار غیررسمی از درگیری‌های شدید و کشته شدن تعدادی از مردم در شهرستان کازرون حکایت دارد نماینده این شهر در مجلس شورای اسلامی به سفر رفته و پاسخگوی تلفن همراه خود نیست.

شب گذشته براثر درگیری در مقابل یکی از مراکز نیروی انتظامی در کازرون (استان فارس)، تعدادی از معترضان به تقسیم شهرستان کازرون مجروح شدند که دو نفر از آنها که وضعیت وخیم داشتند و به شیراز اعزام شدند و سایرین نیز در کازرون مورد مداوا قرار گرفتند. براساس برخی خبرها یک نفر کشته شده اما هنوز منابع رسمی این موضوع را تایید نکرده‌اند.

استاندار فارس تایید کرد: کشته شدن یک نفر در تجمعات کازرون

خبرگزاری ایسنا در همین زمینه نوشت: استاندار فارس با اشاره به مسائل پیش آمده اخیر در شهرستان کازرون، تصریح کرد: اوضاع در این شهرستان کاملا تحت کنترل است

اسماعیل تبادار صبح پنج‌شنبه 27 اردیبهشت با اشاره به درگیری‌های اخیر در شهرستان کازرون، تصریح کرد: که اکنون اوضاع شهر کازرون تحت کنترل است.

رییس شورای تامین استان فارس خاطرنشان کرد: قطعا کسانی که در تجمعات شرکت کرده‌ یا افراد را برای شرکت در چنین تجمع‌هایی تحریک کرده‌اند هواخواه مردم این شهرستان نیستند.

تبادار با تصریح این‌که تجمع اخیر برخی افراد در کازرون غیرقانونی بوده است، تعداد یک کشته ناشی از این تجمع‌ها را تایید و عنوان کرد: درگیری‌های پراکنده‌ای همچنان وجود دارد اما شرایط تحت کنترل است.

استاندار فارس، از شهروندان درخواست کرد که نسبت به اخبار منتشر شده پیرامون این حوادث در شبکه‌های مجازی و برخی شبکه‌های خارجی اعتنا و اعتماد نکنند و اخبار صحیح را تنها از طریق خبرگزاری‌ها و رسانه‌های رسمی پیگیری کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار