تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۸۹۴۳۴
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۳
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان:
بهرامی نیا: مجموع تلفات جاده ای سال 96 نسبت به سال 95 به میزان 8 درصد کاهش پیدا کرده است.
شوشان: در سال گذشته 577 نفر در تصادفات جاده ای استان خوزستان فوت شدند که از این تعداد 24درصد مربوط به موتورسواران و 6/11درصد مربوط به عابران پیاده بوده است.

غلامعباس بهرامی نیا مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان با اعلام این خبر گفت : موتورسواران و عابران پیاده از آسیب پذیرترین کاربران جاده هستند که همواره حدود یک سوم تلفات جاده ای را به خود اختصاص می دهند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان بیان داشت: از مجموع تلفات در سال 96 تعداد 379 نفر، معادل 66 درصد دارای تحصیلات راهنمایی و کمتر بوده اند و با توجه به اینکه بیش از 71 درصداز این افراد در اثر ضربه وارد شده به سر فوت میشوند، لزوم فرهنگ سازی، آموزش و ارتقای ایمنی در این حوزه امری ضروری است.

غلامعباس بهرامی نیا بیان کرد: 5/42 درصد از تلفات بین 20 تا 40 ساله بوده و با توجه به نقش عامل سرعت در وقوع تصادفات مؤید ریسک بالای رانندگی در بین جوانان و رانندگی تهاجمی آنان می باشد، وی همچنین عنوان کرد کمتر از یک درصد از تلفات مربوط به ناوگان عمومی مسافربری و 2/4 درصد از فوت شدگان نیز مربوط به ناوگان عمومی باربری می باشد و 95 درصد از متوفیان در تصادفات خودروی شخصی بوده است.

بهرامی نیا در ادامه افزود: مقایسه تلفات در دو سال اخیر نشان می دهد آمار فوت شدگان در سال 96 نسبت به سال 95 در حوزه عابران پیاده 3 درصد، در حوزه موتورسواران 10 درصد، در حوزه دانش آموزان مدارس 12 درصد و تلفات ناوگان مسافربری بیش از 57 درصد کاهش داشته است.

شایان ذکر است مجموع تلفات جاده ای سال 96 نسبت به سال 95 به میزان 8 درصد کاهش پیدا کرده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار