تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۰۷۴۵
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۰
شوشان _ غلامعباس کاظمی :

روز خبرنگار ،روز سپاس وتقدیراز زحمات کسانیست که برای نشرحقیقت ،پرچم مقدس اطلاع رسانی را بردوش گرفته اند .خبرنگاران متعهد ودلسوزی که با قلم خودبه جنگ سیاهی ونیرنگ می روندو زلال حقیقت رابه جامعه هدیه می دهند.

 از روزی که ایرانی قلم را به خدمت اندیشه اش گرفت ونگارش آغاز کرد تا مردمانش را به مسائل روز زمانه آگاه کند سالهایی به درازای تاریخ ورود ایران به عصر مدرن می گذرد. 

امروزه با وجود تکنولوژیهای پیشرفته ومتعدد در امر دستیابی سریع به اطلاعات ومنابع مختلف و  با وجود درگیری وخشونت که بطور آشکارا در بیشتر نقاط این کره خاکی فراگیر شده است کسب اطلاعات موثق وقابل اطمینان در مورد وضعیت سیاسی ،اجتماعی وامنیتی بشر ومیزان آوارگی آنها بسیار دشوار ودر عین حال بسیار ضروری وحیاتی است.

خبرنگاران از حلقه های  اساسی این زنجیره خبررسانی به شمار می روند .

روز خبرنگار روزی از جنس حرمت به قلم است .خبرنگاری به معنای واقعی کلمه مصداق بارز آیه کریمه «ن،والقلم ومایسطرون »است وخبرنگاران درآگ سازی جامع ورشدوشکوفایی آن وهمچنین دیده شدن ضعفهاوقوتها نقش غیر قابل انکاری را ایفا می نمایند .

صداقت و واقع بینی  از ویژگیهای مهم خبرنگار موفق است .خبرنگار موفق کسی است که قلم را به خدمت اندیشه اش در آورده وحوادث تلخ وشیرین جامعه را بدون وارونه نمایی صرفا آنگونه که هست منعکس نماید .خبرنگار ایرانی حریت وآزادگی را به نام ونان و به بهایی ارزان نمی فروشد و به این کلام شهید مظلوم دکتر بهشتی معنا می بخشد که «بهشت را به بها دهند نه بهانه».

 خبرنگار تنها فردی است در جامعه که علاوه بر دغدغه خود اضطراب ودغدغه مشکلات جامعه را به عنوان حافظ حقوق جامعه ومردم به همراه دارد.واژه خبرنگار یاد آور زحمات خالصانه افرادی است که در راه اعتلای بشریت از هیچ تلاش وکوششی فروگذار نمی کنند واز هیچ خطری نمی هراسند تا پیام مهمی رادر جامعه اطلاع رسانی نمایند .

ازاین روست روز خبرنگار روز حق بینی ،حق نویسی،حق طلبی ،حق گویی وروز گام نهادن در وادی آگاهی ونیک اندیشی و روز اطلاع رسانی وآگاهی بخشی  با سلاح قلم است .رسالت خبرنگاری و روز آن تا بدان حد است که خبرنگاران به خاطر اطلاع رسانی به مردم آنچه را که دارند در طبق اخلاص نهاده و حتی در این وادی جان شیرین خود را فدا می نمایند .

هفدهم مرداد ماه از آن جهت به عنوان روز خبرنگار در تقویم ایرانی جاخوش کرده که لحظه های تاریخی و به یاد ماندنی با قلم ودوربین آنان برای ماندن در تاریخ ثبت وضبط می شود .خبر نگاران از آن رو که واقعیتهای موجود در جامعه را بدون کم وکاست منعکس می نمایند همواره مورد نکوهش آنانی که منافعشان به خطر می افتد قرار می گیرند ولی خم به ابرو نمی آورند واین نکوهش وسرزنش اندک خللی در چرخاندن قلمشان بوجود نمی آورد.

روز خبرنگارمبارک

نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار