تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۱۴۴۵
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۰
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
بندپی: از برنامه های دولت ایجاد 950 هزار شغل در سال 97 می باشد ضمن اینکه از بنگاه های اقتصادی برای جلوگیری از ریزش نیرو حمایت می کند.
انوشیروان محسنی بندپی عصر چهارشنبه در حاشیه آئین افتتاح و کلنگ زنی 9 طرح بزرگ اقتصادی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر در جمع خبرنگاران افزود:در شرایط تحریم های ظالمانه چاره ای جز مردم نهاد کردن اقتصاد کشور، تکیه بر ظرفیت های داخلی و تکیه بر نیروی انسانی داخلی نداریم.

وی در ادامه به عملکرد دولت در زمینه ایجاد اشتغال اشاره کرد و گفت:دولت در زمینه اشتغال برنامه های مناسبی دارد از جمله ایجاد 950 هزار شغل در سال 97 می باشد ضمن اینکه از بنگاه های اقتصادی برای جلوگیری از ریزش نیرو حمایت می کند.

محسنی بندپی ادامه با اشاره به ظرفیت های اقتصادی شهرستان بندری ماهشهر و اینکه این شهرستان به عنوان قطب پتروشیمی کشور می تواند در زمینه اشتغال بسیار موثر باشد بیان داشت: ایجاد اشتغال مولد برای اهالی بومی منطقه یک تکلیف است.

وی در بخش دیگری اقدامات پتروشیمی غدیر در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر را در توجه به مسائل زیست محیطی در بین سایر مجتمع های پتروشیمی شاخص برشمرد و عنوان کرد: مهم ترین ویژگی در پتروشیمی غدیر توجه به مسایل زیست محیطی است، اگر در مسائل زیست محیطی غفلت کنیم دچار خسران خواهیم شد و آینده محیط زیست در کشور تشدید می شود.

وی ادامه داد: اینکه بخشی از درآمدهای خود را صرف محیط زیست کنیم؛ یک مسئولیت اجتماعی است؛ موفقیت های کسب شده در زمینه محیط زیست یک اقدام ارزشمند است.

سرپرست وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی همچنین بیان داشت: توجه به بازسازی و افزایش بهره وری از دیگر ویژگی های پروژه های مورد بهره برداری پتروشیمی غدیر است .

وی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری بیان کرد: نباید در انجام برخی فعالیت های مفید منفعل عمل کنیم همواره باید پایه گذار اقدامات با ارزش باشیم.

محسنی بندپی همچنین در خصوص کارخانه فولاد اکسین گفت: بهسازی این کارخانه مورد تاکید استاندار خوزستان بوده ضمن اینکه در صورت وجود خریدار مناسب در توافقی تخصصی آماده انجام مذاکره هستیم.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه ارائه خدمات در شهرستان بندر ماهشهر با تعداد بالای بیمه شده را یک ضرورت دانست و گفت:در این شرایط آب و هوایی کار کردن سخت است ضمن اینکه یکی از مسایل مهم در این شهرستان استفاده از نیروی بومی است. 

وی در خاتمه در خصوص خانواده هایی که دارای یک فرزند ناتوان هستند با بیان اینکه 2 نگرانی بیکاری و فرزند ناتوان جسمی و روحی فراروی خانواده ها وجود دارد گفت: آمادگی داریم به خانواده هایی که یک فرزند ناتوان جسمی و ذهنی دارد برای تولد فرزندان دیگر مشاوره ژنتیک رایگان ارایه دهیم و شهرستان بندر ماهشهر می تواند پایلوت این طرح باشد.

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان نیز در حاشیه مراسم بهره برداری از پروژه های پتروشیمی غدیر اظهار داشت: مدیرعامل شرکت پتروشیمی غدیر سهم خود را برای اصلاح شرایط زیست محیطی منطقه به خوبی ایفا کرده که جای تقدیر و تشکر دارد؛ خوشبختانه این شرایط در سایر واحدهای منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در حال انجام است و تا به حال پیشرو بودند.

وی افزود: سهمی که وزارت رفاه در مسئولیت های اجتماعی مختلف انجام داده است بر کسی پوشیده نیست، در حوزه بهزیستی و تامین اجتماعی کارهای پایدار و بسیار موثری انجام شده است.

شریعتی عنوان کرد:استراتژی شورای راهبردی باعث شده است واحدهای مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی مسئولیت های اجتماعی خود را به خوبی انجام داده و در تلاش برای جلب نظر مردم منطقه است. 

وی در ادامه عملکرد شرکت های پتروشیمی تابعه وزارت رفاه را مناسب بیان کرد و گفت: اقدامات شرکت های پتروشیمی تابعه وزارت رفاه در عمل به تعهدات زیست محیطی جای قدرانی دارد.

وی ادامه داد: طرح پایین دستی پتروشیمی فناوران از جمله طرح هایی است که حدود ۲ سال به دنبال اجرای آن هستیم که به دلیل اختلافات بین تاپیکو و NPC سرمایه گذاری و ایجاد ارزش افزوده در این طرح راکد مانده است که امیدواریم مشکلات آن رفع شود.

استاندار خوزستان به مشکلات فولاد اکسین خوزستان اشاره کرد و گفت: کارخانه فولاد اکسین که یک فولاد نوردی است به نوبه خود طرحی بی نظیر است که با وجود ظرفیت های قابل توجه به طور عادی فعالیت نمی کند و استفاده بهینه از این سرمایه ها نمی شود، که این امر موجب رواج دلال بازی شده و عایدی برای بازنشستگان به دنبال ندارد.

وی ادامه به شمار بالای بیمه شدگان تامین اجتماعی در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: تامین اجتماعی تعداد بیمه شدگانش یکی از بیشترین هاست اما در مجموعه خدماتی که ارایه می دهد توازنی وجود ندارد و در برخی مناطق مردم از داشتن درمانگاه محروم هستند.

وی در پایان عنوان کرد: به عنوان مثال شهرستان باوی با داشتن بیش از ۶۰ هزار بیمه شده یک درمانگاه ندارد؛ در حمیدیه نیز با داشتن بیش از ۴۰ هزار بیمه شده، به تازگی احداث درمانگاه تصویب شده است، این خدمات یک مسئولیت اجتماعی به شمار می رود که بسیار برای ما ارزشمند است.

/ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار