تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۱۴۴۶
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۹
معاون اول رییس جمهور:
اسحاق جهانگیری گفت: متأسفانه آثار اين آتش سوزي شرايط زندگي در خوزستان را به مخاطره انداخته و مردم شريف اين استان را در وضعيت بدي قرار داده است كه اميدوارم با همكاري دولت عراق هر چه سريعتر شاهد رفع اين مسائل باشيم.
جلسه شورای عالی روز سه شنبه گذشته به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

معاون اول رييس جمهور با بيان اينكه دولت و ملت ايران در مشكلات و مقاطع مختلف از هيچ كمكي به دولت و ملت عراق دريغ نكرده اند، خاطرنشان كرد: دو كشور دوست و برادر بايد تمام مساعي خود را براي حل و فصل مشكلات اين چنيني بكار بندند و اميدواريم با استقرار دولت جديد اين كشور شاهد گسترش همكاري ها در همه عرصه هاي سياسي،‌ اقتصادي، فرهنگي و زيست محيطي باشيم.

وي با اشاره به روابط مستحكم و صميمانه تهران و بغداد تصريح كرد: خوشبختانه ترديدي در اراده تهران و بغداد براي افزايش مناسبات فيمابين وجود ندارد. البته برخي مسائل نيز ميان دو كشور وجود داشته و دارد كه ممكن است به توسعه همكاري ها آسيب وارد كند كه بايد از طريق مذاكره و گفتگو نسبت به حل و فصل آنها اقدام شود. 

دكتر جهانگيري پيامدهاي زيانبار زيست محيطي ناشي از آتش سوزي تالاب هورالعظيم بر زندگي ساكنان استان خوزستان را يادآور شد و افزود: متأسفانه آثار اين آتش سوزي شرايط زندگي در خوزستان را به مخاطره انداخته و مردم شريف اين استان را در وضعيت بدي قرار داده است كه اميدوارم با همكاري دولت عراق هر چه سريعتر شاهد رفع اين مسائل باشيم.

با وجود محدوديت منابع آب و خشكسالي در كشور، ايران همواره به تعهدات خود در تامين سهم 20 درصدي آب هورالعظيم پايبند بوده و انتظار اين است كه عراق نيز در تامين سهم خود كوشا باشد. 

معاون اول رييس جمهور همچنين به موضوع خشك شدن درياچه هامون در شرق كشور و مصايب ساكنان شهرهاي شمال سيستان و بلوچستان از بابت ريزگردها اشاره كرد و از وزارت امور خارجه خواست تا براي تامين منافع ملي از طريق نهادهاي بين المللي موضوع حقابه كشورمان از رودهاي مرزي را فعالانه و با جديت دنبال كند.

وي از اقدامات صورت گرفته توسط نيروهاي مسلح، وزارت نيرو، سازمان محيط زيست و مديران استان خوزستان در كمك به خاموش كردن آتش تالاب هورالعظيم قدرداني كرد و از آنان خواست تمام مساعي خود را براي كمك به دولت عراق به منظور مهار آتش در تالاب هورالعظيم بكار بندند. 

در اين جلسه كه وزراي نيرو، صنعت، معدن و تجارت، رييس سازمان حفاظت محيط زيست و استاندار خوزستان نيز حضور داشتند، رييس سازمان هواشناسي كشور گزارشي از آخرين وضعيت آب و هواي كشور و پيش بيني بارش ها براي فصل پاييز ارائه كرد و گفت: براساس پيش بيني ها ميزان بارش ها در كشور در فصل پاييز نرمال خواهد بود. 

در ادامه اين جلسه موضوع آتش سوزي در تالاب هورالعظيم مورد بحث و بررسي قرار گرفت و نمايندگان وزارت نيرو، سازمان حفاظت محيط زيست و استاندار خوزستان هر كدام گزارشي از آخرين اقدامات صورت گرفته در جهت كمك به خاموش كردن آتش سوزي در اين تالاب ارائه كردند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار