تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۲۰۴۹
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷
وزیر دارایی فرانسه: به واشنگتن هیچ ارتباطی ندارد که تصمیم بگیرد کشورهای اروپایی با ایران مراودات بازرگانی داشته باشند، یا نه.!
وزیر دارایی فرانسه روز جمعه در جریان کنفرانسی در اسلواکی ضمن حمایت از ادامه رابطه اقتصادی کشورهای اروپایی با ایران به رغم تحریم‌های یکجانبه آمریکا، تحریم‌های ایران را فرصتی برای توسعه دادن نهادهای مستقل مالی اروپایی دانست.

به گزارش عصرایران به نقل از رویترز، برونو لومر" وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه دیروز در جریان کنفرانسی اقتصادی در کشور اسلواکی، ضمن دفاع از مراوده مستقل مالی و اقتصادی اروپا با ایران، بر حق کشورهای اروپایی برای مراوده مستقل اقتصادی با دیگر کشورها تاکید کرد.

او ضمن انتقاد صریح از موضع دولت ترامپ در قبال رابطه اقتصادی کشورهای اروپایی با ایران، گفت:" به واشنگتن هیچ ارتباطی ندارد که تصمیم بگیرد کشورهای اروپایی با ایران مراودات بازرگانی داشته باشند، یا نه."

فرانسه: تحریم‌های ایران فرصتی برای استقلال مالی اروپاست/ رابطه‌مان با ایران ربطی به آمریکا ندارد

"برونو لومر" وزیر دارایی فرانسه/ عکس: رویترز

فرانسه: تحریم‌های ایران فرصتی برای استقلال مالی اروپاست/ رابطه‌مان با ایران ربطی به آمریکا ندارد

او خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران را فرصتی دانست که اروپایی‌ها بتوانند نهادهای مستقل مالی خود را توسعه داده و قدرتمند شوند.

کشورهای اروپایی در حال کار روی سازوکاری هستند که طی آن بتوانند به رغم تحریم‌های یکجانبه آمریکا با ایران مراودات نفتی و مالی داشته باشند. این اقدام اروپا با استقبال ایران و با مخالفت شدید واشنگتن مواجه شده است.

با این حال بسیاری از شرکت‌های اروپایی بازار ایران را ترک کرده‌اند و حتی برخی از شرکت‌های بزرگ نفتی اروپایی اعلام کرده‌اند به رغم تلاش اتحادیه اروپا به منظور ایجاد موسسه‌ای برای مراودات اقتصادی با ایران در زمان تحریم‌ها، حاضر نیستند ریسک حضور در بازار ایران را به جان بخرند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار