تلگرام شوشان
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شهرداری اهواز
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۲۶۷۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۵
نایب رئیس کمیسیون انرژی:
باید با خریداران سنتی نفت کشور مانند چین، هند و کره شمالی مذاکراتی را داشته باشیم تا همچنان خریدار نفت ایران باشند.
هدایت الله خادمی با اشاره به آغاز تحریم‌های جدید اظهار کرد: کشور ایران اگر در بحث صادرات نفت، خام فروشی نمی‌کرد اکنون به چنین شرایطی نمی‌رسید و وضعیت از شرایط کنونی بسیار بهتر بود.

وی افزود: برخی از مسوولان کشور با عملکردی که داشته‌اند، شرایطی را ایجاد کرده‌اند تا دشمن به راحتی بتواند ما را تحریم کند زیرا فقط یک کالا در کشور تولید و صادر می‌کنیم که آن هم نفت خام است.

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس با بیان این‌که اگر نفت را به صورت خام را صادر نمی‌کردیم اکنون تحریم نمی‌شدیم، تصریح کرد: در سال‌های گذشته می‌توانستیم نفت خام را در کشور به یک فرآورده مانند بنزین تبدیل کنیم و نفت خام را صادر نکنیم. اگر نفت را به صورت خام صادر نمی‌کردیم، دشمنان چیزی برای تحریم نداشتند و ما را تحریم نمی‌کردند.

خادمی ادامه داد: باید نفت خام در کشور به یک فرآورده تبدیل و سپس صادر کنیم تا درآمدزایی بیشتری برای کشور داشته باشد اما متاسفانه مسوولان چنین کاری را انجام ندادند و اکنون شرایط به شکلی شده است که ما را تحریم می‌کنند.

وی با اشاره به راهکارهای مقابله با تحریم‌های نفتی عنوان کرد: باید با خریداران سنتی نفت ایران مانند چین، هند و کره شمالی مذاکراتی را داشته باشیم تا همچنان خریدار نفت ایران باشند.

نماینده ایذه در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که بنزین تحریم‌شدنی نیست، ادامه داد: در این زمینه اگر خریداران نفت ایران، نفت را نخریدند باید نفت را به برخی از پالایشگاه‌های کشور داد و به جای دریافت ارز از آن‌ها بنزین را دریافت و سپس آن را به کشورهای همسایه صادر کرد.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شهرداری اهواز
شوشان تولبار