تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۲۷۰۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۹
شوشان- مهرداد پرویزی 

مدیران مسئول میتوانند با استفاده و کپی برداری از شهر تبریز در برخورد با متکدیان میتواند در جمع اوری و ساماندهی انها موفق عمل کند !

متاسفانه روزانه شاهد این هستیم که متکدیان از سر و گوش شهر اهواز بالا میروند و روز به روز تعدادشان افزایش پیدا میکند.  

وظیفه جمع‌آوری دستفروشان ومتکدیان با شهرداری‌ها است اما وظیفه نگهداری یا بازداشت برخی از آن‌ها به عهده آن‌ها نیست، در نتیجه هیچ فکری برای بعد از جمع‌آوری نشده است وشهرداری‌ها هم مسوولیتی ندارد.‌

متکدیان در سطح شهر چند دسته هستند، برخی از آن‌ها گدایان حرفه‌ای و کسانی هستندکه به صورت باندی فعالیت می‌کنند ، تعدادی هم تهی‌دست و فقیر واقعی‌اند. 

باید برای نحوه برخورد با هرکدام از آن‌ها فکری شود و در عین حال دستگاه‌های مسئول با هماهنگی یکدیگر تقسیم وظایف کنند.

نمی‌شود شهرداری متکدیان را جمع کند و بعد از جمع‌آوری، بدون برنامه بار دیگر در خیابان‌ها رها شوند.
 
با این اقدام، کسانی که به صورت باندی و غیرقانونی فعالیت می‌کنند و کودکان را به استثمار می‌گیرند بدون ترس و مهابا به اقداماتشان ادامه می‌دهند چون به بی‌نتیجه بودن فعالیت‌های شهرداری و سایر مراکز پی خواهند برد.

متاسفانه  بی‌برنامگی سازمان‌ها برای مقابله با تکدی‌گری مشهود است : شهرداری به تنهایی نمی‌تواند برای برطرف کردن آسیب‌های اجتماعی اقدام کند و نباید این اقدامات به صورت سطحی و مقطعی انجام شود چرا که این افراد مجدداً به سطح شهر و جامعه بازمی‌گردند.

سازمان بهزیستی در رابطه با آسیب‌های اجتماعی نقش اصلی را ایفا می‌کند و دستگاه‌های انتظامی و قضایی نیز باید در کنار شهرداری  اهوازو سازمان بهزیستی نسبت به جمع‌آوری و تسهیل در ساماندهی این افراد اقدام کنند.
comment
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
comment
comment
دادرس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۵
comment
0
0
comment كلا اهواز يك روستاي بزرگ است . پر است از گدا و متكدي .
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار